Forum Bydgoszcz

Sport - PODWODNE WRAKI SAMOLOTÓW

flyszman - 1 Sierpień 2007, 11:16
: Temat postu: PODWODNE WRAKI SAMOLOTÓW
tym razem potrzebuję pmocy od tych, których kręci wilgoć...otóż potrzebuję podwodne zdjęcia wraków samolotów. czy ktos z Was ma na swoim kompie takie fotki (najlepiej w dużym formacie) lub zna jakies linki? Z góry dziekuję i pozdrawiam

Monika - 1 Sierpień 2007, 13:38
:
Ooo te wraki samolotów, które wkleiłeś leżą na niezłych głębokościach! Zet z Tomasem dzisiaj nurkują na Mazurach, może znajdą co nieco pod wodą... ;-)
Stawiar - 1 Sierpień 2007, 13:56
:
Jakiegoś sztukasa z drugiej wojny
flyszman - 1 Sierpień 2007, 13:58
:
myslę, że jeśli sobie przed zejściem pod wodę zapalą to na 1000% znajdą tam cos w rodzaju titanic lub F-16
Stawiar - 1 Sierpień 2007, 14:09
:
Hehehe, F16 z żyjącym politem opowiadającym godzinami o bezkresnych plantacjach na Jamajce
Monika - 1 Sierpień 2007, 17:01
:
flyszman napisał/a:
myslę, że jeśli sobie przed zejściem pod wodę zapalą to na 1000% znajdą tam cos w rodzaju titanic lub F-16
Pewnie zejdą na taką głębokość, że poczują ekstazę głębin, więc palenie czegokolwiek jest zbędne! :biggrin:
Maćka - 2 Sierpień 2007, 10:19
:
flyszman napisał/a:
myslę, że jeśli sobie przed zejściem pod wodę zapalą to na 1000% znajdą tam cos w rodzaju titanic lub F-16

MY tu o nurkowaniu a ten o jaraniu? Co ma piernik do wiatraka. Mam wrażenie, że przeszkadza Ci na maxa to jaranie, wyluzuj :-)
Monika - 2 Sierpień 2007, 11:12
:
Z tego co wiem, z relacji telefonicznych chłopaki wraków samolotów nie znaleźli ;-)
Maćka - 2 Sierpień 2007, 15:44
:
:idea: Nie znaleźli bo nie jarali :-P
Tomas - 3 Sierpień 2007, 15:02
:
No nie znaleźli wraczków ale za to narkoza azotowa mną troszeczkę potelepała :D niezły stan odmienny aczkolwiek nie chciałem więcej dlatego zaczęliśmy sie wynurzać z głębokości 46 m :mrgreen: a całą relację z wyprawy 2 dniowej na mazury zdamy w innym temacie :564: :ganja: i to było ale po nurach :D
Zet - 3 Sierpień 2007, 16:28
:
flyszman napisał/a:
potrzebuję podwodne zdjęcia wraków samolotów. czy ktos z Was ma na swoim kompie takie fotki (najlepiej w dużym formacie) lub zna jakies linki?
Zapytaj na www.wodniacy.com - tam np. użytkownik Scuba ma aparat z obudową i sporo nurkuje, gdyż jest instruktorem - może będzie miał jakieś zdjęcia.

Tomas napisał/a:
No nie znaleźli wraczków ale za to narkoza azotowa mną troszeczkę potelepała :D niezły stan odmienny aczkolwiek nie chciałem więcej dlatego zaczęliśmy sie wynurzać z głębokości 46 m :mrgreen:
Ja tam narkozy nie poczułem gdyż nie oddychałem powietrzem; dzięki temu mogłem zejść troszkę głębiej niż 47 m - było super! :520:
flyszman - 6 Sierpień 2007, 08:23
:
no to gratuluję...ja tam wole swoje latanie niź nurkowanie...wy cieszycie się z 47 metrów kiedy ja zaliczyłem wczoraj 1111 metrów no ale każdy cieszy się ze swojego, więc jak najbardziej gratuluję tych podwodnych wojaży ;-)
Stawiar - 6 Sierpień 2007, 09:08
:
A jeżeli o lataniu mowa. Byliśmy ekipą w Rowach. Tam na paralotniach goście mają reklamy Przystań. Żywiec. Super efekty robią. Extra nisko latają.
DiPi - 6 Sierpień 2007, 11:30
:

By DiPi, shot with Canon PowerShot A40 at 2007-08-06

By DiPi, shot with Canon PowerShot A40 at 2007-08-06
Stawiar - 6 Sierpień 2007, 12:05
:
Exaclty
MonSta - 6 Sierpień 2007, 12:52
:
ten przystojniak na lądzie na pierwszym zdjeciu to mój domowy ziomek :)
Tomas - 6 Sierpień 2007, 13:23
:
MonSta napisał/a:
ten przystojniak na lądzie na pierwszym zdjeciu to mój domowy ziomek :)

no ziomek to on jest i to nie lada ale ta pierwsza część zdania jakoś nie pasuje mi do całości, jakby jakieś błędy czy coś :mrgreen: :lol:
Stawiar - 6 Sierpień 2007, 14:28
:
Heheh, rzeczywiście, to ja !!!

Yupeee !!! Załapałem się !!!

To jest taki nowy rodzaj plażowicza: SZCZAWIK CHUDERLAWY POSPOLITY, łac. STAWIAROS LESZCZOS PARAWANIS
MonSta - 7 Sierpień 2007, 09:16
:
Tomas napisał/a:
no ziomek to on jest i to nie lada ale ta pierwsza część zdania jakoś nie pasuje mi do całości, jakby jakieś błędy czy coś :mrgreen: :lol:


gusta guściki

no cóż nie posądzam Cię o upodobanie w męskiej płci :)
flyszman - 7 Sierpień 2007, 09:45
:
wracając do reklamy na skrzydle paralotniowym to mozna na tym niezłą kasę zarobić. raz , że moasz za darmo skrzydełko od sponsora to jeszcze Ci płaci za każdą godzinę lotu...można też inaczej zarobić na paralotniarstwie.kumpel kupił sobie skrzydło i napęd a teraz oferuje zdjęcia lotnicze firmom, które chcą mieć zdjęcie swojej fabtyki czy zakładu w całej okazałości...bierze za to ok 1000zł (10-20 zdjęć+dojazd+paliwo do napedu)...REWEKLACYJNY BIZNES
Stawiar - 7 Sierpień 2007, 10:34
:
Aż się prosi, żeby na takich lotniach reklamować Red Bulla, w końcu "doda ci skszydeł".

Można by też reklamować koncerty Doroty Rapczewskiej "Doda ci Skrzydeł"
Zet - 7 Sierpień 2007, 16:26
:
flyszman napisał/a:
wy cieszycie się z 47 metrów kiedy ja zaliczyłem wczoraj 1111 metrów no ale każdy cieszy się ze swojego
Ładny wynik tylko tego nie można tak porównywać.
Ty latasz w atmosferze w której możesz normalnie oddychać, widzieć i słyszeć, a my zanurzamy się w wodzie która 25 razy bardziej odprowadza ciepło niż powietrze, 5 razy szybciej rozchodzi się dźwięk pod wodą (przez co nie można zlokalizować skąd dochodzi) i widoczność jest maksymalnie kilka metrów (ale i tak wtedy od trzydziestu paru metrów jest bardziej ciemno niż w nocy na powierzchni), a nierzadko kilkadziesiąt centymetrów, oczywiście jeśli ma się niezalaną maskę i latarkę (bo bez maski to nic nie widać). Ciśnienie na 1111 m jest niespełna o 1/6 niższe niż na poziomie morza (ok. 850 hPa), a 47 m pod wodą jest prawie 6 razy większe niż na powierzchni (5700 hPa czyli 0,57 MPa!). Przy lataniu nie musisz też uważać na „niewidzialne” pułapki w postaci sieci rybackich, ale przede wszystkim nie występuje narkoza azotowa i nie trzeba robić (czasem nawet wielogodzinnych) przystanków dekompresyjnych przy obniżaniu wysokości tak jak to ma miejsce przy zmniejszaniu głębokości.
Ja bardzo chętnie bym sobie polatał, ale jeszcze bardziej wolałbym poskakać ze spadochronem.
flyszman - 8 Sierpień 2007, 12:06
:
OOOOOOOOO tak środowisko wodne jest mało przyjazne a przecież z niego sie wydostalismy...Twoje 47 m jest więc wyczynem...z drugiej strony nie mozna spaść z 47 m płynąc ale już z 47 metrów wysokości mozna skrobać delikwenta żyletką z podłogi hihi ;-)

[ Dodano: 8 Sierpień 2007, 13:10 ]


[ Dodano: 8 Sierpień 2007, 13:13 ]
http://www.youtube.com/watch?v=5oq4LcjArNg
Zet - 8 Sierpień 2007, 14:38
:
Fajne fotki i filmik. Ze strojów nurków widać, że większość zdjęć jest w ciepłych wodach i na małych głębokościach.

Jednak większa frajda jest chyba na wielkich wrakach. Są np. zatopione promy, gdzie jest otwarta ładownia, a w niej wagony kolejowe i samochody poprzewracane jak zabawki. No i fajnie jak można do środka wpłynąć.
Tomas - 8 Sierpień 2007, 17:01
:
Niezłe foty podwodne. Tak naprawdę one nigdy nie są wstanie oddać tego jak jest w rzeczywistości nurkowej. Teraz w sierpniu jest organizowany wyjazd na wraki bałtyckie i morze a może się skusze na tą wyprawę ale kwestia tego czy będę miał czas. Takie wojskowe wraczki podobno ciekawe są do oglądania w Chorwacji (lotniskowce,niszczyciele, samoloty)
flyszman - 9 Sierpień 2007, 08:06
:
jeśli wpadnie Wam kiedys jakaś fajna fotka wraku samolotu to ja chętnie poproszę ... no to pa podwodniacy

Zet - 9 Sierpień 2007, 11:06
:
flyszman napisał/a:
jeśli wpadnie Wam kiedys jakaś fajna fotka wraku samolotu to ja chętnie poproszę
Zawsze możemy zatopić Twoją paralotnię i wtedy porobić trochę zdjęć. :wink:
flyszman - 9 Sierpień 2007, 12:54
:
:kosci: :502: :503: :504: :505: :514: :2guns: :rzygi: :bicz: :bije: :boks2: :bomba: :klnie: :612:
Newman - 10 Sierpień 2007, 19:05
:
fakt.... zatopionej paralotni nie widzialem jeszcze nawet na zdjeciach.. .swoja droga to pewnie fajnie by wygladala ... tak jak te samoloty
Stawiar - 13 Sierpień 2007, 15:09
:
zatopiona paralotnia, czyli U_lot
Newman - 14 Sierpień 2007, 16:09
:
Stawiar napisał/a:
zatopiona paralotnia, czyli U_lot


buehehe
flyszman - 29 Sierpień 2007, 15:41
:
http://samoloty.ow.pl/str196.htm