Forum Bydgoszcz

Zdrowie - Polska Rada Resuscytacji

Monika - 30 Lipiec 2009, 10:13
: Temat postu: Polska Rada Resuscytacji
Warto od czasu do czasu zaglądać na stronę - Polskiej Rady Resuscytacji, to właśnie jej wytyczne są najważniejsze w udzielaniu pierwszej pomocy.
A tutaj jest TEST, który warto rozwiązać, możemy uświadomić sobie jaka jest nasza wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Newman - 2 Sierpień 2009, 17:44
:
musze sobie poprzypominać co nieco...

fajna pod tym względem jest np gra americasarmy

zeby pograc jako medyk trzeba przejsc trening gdzie mozna sie sporo dowiedziec na temat reanimacji i udzielania pierwszej pomocy, sposobów ucisku ran itd
Monika - 3 Sierpień 2009, 08:06
:
W weekend brałam udział w bardzo fajnym kursie i uzyskałam tytuł ratownika tlenowego DAN. Ogólnie szkolenie dotyczyło udzielania pierwszej pomocy tlenowej w wypadkach nurkowych. Najpierw mieliśmy dużo informacji na temat ogólnego udzielania pierwszej pomocy, a co najważniejsze było bardzo dużo manekinów, także każdy po kilkanaście razy ćwiczył reanimacje. Manekiny były na tyle fajne, że można było podłączyć je do komputera i było widać czy akcja przebiegała prawidłowo, można było ustawić je tak, że np. reanimowaliśmy delikatną kobietę albo postawnego dziada. Na drugi dzień po tym szkoleniu aż bolały mnie ręce od tej reanimacji. Szkolenie było super, mam zamiar tego typu szkolenia powtarzać, dają na prawdę wiedzę, oraz umiejętności. Ratowanie życia powinno być pewnym schematem... jakby to było w praktyce to na 100 % nie wiem, ale póki co sądzę, że bez wahania podjęłabym akcję resuscytacyjną.