Forum Bydgoszcz

Kulinaria - Oryginalne menu

Zet - 16 Wrzesień 2009, 15:31
: Temat postu: Oryginalne menu
http://wiadomosci.onet.pl/2044117,11,item.html
Sikor - 17 Wrzesień 2009, 18:52
:
no coż. wszystkiego trzeba sprobowac
Monika - 22 Wrzesień 2009, 11:24
:
Jako¶ mnie nie przekonał... do jedzenia mrówek, koników polnych, pokrzyw itp.
Zet - 22 Wrzesień 2009, 13:07
:
Monika napisał/a:
Jako¶ mnie nie przekonał... do jedzenia mrówek, koników polnych, pokrzyw itp.
Ale ci co w programie TV próbowali jego zup to się zachwycali, że niby smaczne.
Sikor - 22 Wrzesień 2009, 20:01
:
ja czasami ogl±dam taki program kulinarny chyba na travel and living o takim łysy grubym kolesiu ktory jezdzi po calym swiecie i smakuje specyfiki roznych kuchni. czasami wcina takie rzeczy ze koniki polne przy tym to rarytas, ale nie mowie ze chetniebym posmakowal
Tomas - 24 Wrzesień 2009, 13:37
:
Osobiscie staram sie kosztowac roznych przysmakow z cale swiata i co do smaku i przyjemnosci za tym plynacej to w wiekszosci przypadkow jest ok. ale ostatnio siorka przywiozla mi przysmaki i przekaski do piwa japonskie i ogolnie musze stwierdzic MASAKRA. Byly to wodorosla i inne tego typu rosliny odpowiednio przyrzadzone (na pewno zdrowe) ale w smaku kwasne i z niespotykana dla mnie nigdzie indziej praktycznie nie do okreslenia przyprawa.
A oni podobno sie tym objadaja wiec wszystko zalezy do czego zostaniemy przyzwyczajeni.
Super sprawa w europie stalo sie wyjscie z klasycznych przepisow danej narodowosci i laczenie smakow i skladnikow innych obszarow swiata do rodzimych przysmakow i dan. Nawet u tak zatwardzialego narodu patriotow jak francuzi widac ten kierunek rozowuj jesli chodzi o gastronomie.
Monika - 25 Wrzesień 2009, 20:37
:
Tomas napisał/a:
ale ostatnio siorka przywiozla mi przysmaki i przekaski do piwa japonskie
Ja cały czas pamiętam smród serów jakie przywieĽli¶cie z Francji... dla mnie to była MASAKRA... a w smaku sama ple¶ń.