Forum Bydgoszcz

Napoje i drinki - Piwa

Zet - 16 Grudzień 2006, 13:35
: Temat postu: Piwa
Wklejajcie tu informacje o znanych wam piwach. Mile widziane zdjęcia, obrazki etc.
Ja zacznę od moich ulubionych:
Monika - 17 Grudzień 2006, 21:32
:
Moje ulubione to Lech Lite.

Zawartość alkoholu: 3,8 %.
Zawartość ekstraktu: 8,6 %.

PS. Cannabia również jest pyszniutkie, szkoda tylko że takie drogie.
Newman - 18 Grudzień 2006, 01:18
:
heineken i kaper :)
Stawiar - 18 Grudzień 2006, 10:59
:
Żywiec ONLY
Zet - 18 Grudzień 2006, 11:18
:
Jak macie to podajcie jakieś dodatkowe informacje - może wtedy powstanie tutaj zestawienie najpopularniejszych browarków. Może być cokolwiek od procentowej zawartości ekstraktu i alkoholu, po barwę smak, dostępne opakowania czy też subiektywną ocenę.
Newman - 21 Grudzień 2006, 11:09
:
moje ulubione to Heineken. W piwie cenie wyjatkowy smak i zapach. Zet ... Tobie powinno podpasować.. zalatuje troche gandzią.... mi pasuje wyśmienicie. Piłeś kiedyś?


Tomas - 21 Grudzień 2006, 11:19
:
Ja to chyba najbardziej lubię Tyskie bo i na imprezce wchodzi no i do grilla rewelacja.
Zet - 21 Grudzień 2006, 13:48
:
Pewnie, że piłem Heinekeny. Nie jest złe piwo, ale wolę wspierać nasze typowo narodowe marki. Teraz nie bardzo chce mi się o tym pisać, bo dopiero ok. 8:00 poszedłem spać, a całą noc piłem browary i....
A wiecie gdzie można kupić Heinekeny w takiej butli:
:?:
Stawiar - 21 Grudzień 2006, 14:42
:
Szkoda że już prawie nie ma polskich browarów. Z drugiej storny pewnie gdyby były, to by robiły jakieś gówniane siki. Przecież kiedyś to kajota nie dawało pić. A jak przejął heineken to zaraz lepiej.
DiPi - 22 Grudzień 2006, 13:46
:
no to teraz ja :) )))


Zet - 22 Grudzień 2006, 17:29
:
The Naturat:

Zawartość alkoholu: 92 %.
Newman - 22 Grudzień 2006, 17:50
:
czemu denat jest szkodliwy?
Monika - 22 Grudzień 2006, 19:04
:
Bo jest skażony.
Newman - 23 Grudzień 2006, 11:24
:
a można jakies szczegóły?
DiPi - 23 Grudzień 2006, 11:54
:
Zet napisał/a:
A wiecie gdzie można kupić Heinekeny w takiej butli:


Zet nie wiem czy zauważyłeś ale w Eufori w lodówce stały takie hainekeny
Zet - 24 Grudzień 2006, 00:35
:
DiPi napisał/a:
Zet napisał/a:
A wiecie gdzie można kupić Heinekeny w takiej butli?

Zet nie wiem czy zauważyłeś ale w Eufori w lodówce stały takie hainekeny

Zauważyłem, ale w sklepach jeszcze nie widziałem. :cool:

Newman napisał/a:
moje ulubione to Heineken. W piwie cenie wyjatkowy smak i zapach. Zet ... Tobie powinno podpasować.. zalatuje troche gandzią.... mi pasuje wyśmienicie.
Zapach podobny do zapachu konopi może być spowodowany tym, że chmiel też należy do rodziny konopiowatych. :biggrin:
Monika - 24 Grudzień 2006, 11:54
:
Newman napisał/a:
a można jakies szczegóły?
Teraz denaturat skaża się jakimiś substancjami nie tak śmiertelnymi jak alkohol metylowy. Obecnie dodaje się substancje psujące smak denaturatu, jego zapach czy dodaje się coś co powoduje wymioty. Ludzie tak i tak to piją więc pewnie było dużo zgonów od metanolu, którym właśnie kiedyś skażano denaturat. Pamiętam jak na ATRze w laboratorium robiliśmy coś z alkoholem etylowym, to zawsze wyraźnie przypominali nam, że ten alkohol jest skażony alkoholem metylowym, żeby nikt nie pokusił się o wypicie. :biggrin:

PS. Zet wkleił link pod hasłem The Naturat, tam jest wszystko jasno opisane. ;-)
Kasia - 10 Styczeń 2007, 02:57
:
no a to moje aktualnie ulubione :one:



podobno ma byc nowa odmiana czerwonego
czy ktos o tym slyszal???
Monika - 10 Styczeń 2007, 08:02
:
To piwo jest okrutne w smaku...
Zet - 10 Styczeń 2007, 08:41
:
No ja też z ciemnych piw wolę np. Okocim Palone.
Newman - 10 Styczeń 2007, 08:49
:
a z mocniejszychy tylko Kaper!!
DiPi - 10 Styczeń 2007, 11:14
:
Kasia napisał/a:
no a to moje aktualnie ulubione :one:


wypij kasiu za nas zdrowie :mrgreen: słyszałem że to super piwko a prawdziwe tylko na wyspach i to nie wszędzie.... pianka podobno jest tak sztywna że w niektórych barach podają piwko z różnymi wzorami hehe ciekawe czy to prawda :D
Stawiar - 10 Styczeń 2007, 11:29
:
Ja kiedyś w św. Patryka w el jazzie tego spróbowałem, i chyba mi nie weszło, szybko zalałem kujawiakiem
Kasia - 10 Styczeń 2007, 16:49
:
Guinness podaja sie tutaj go podwojnie schlodzony Jak ci nalewaja to robi sie piana albo taka masa robil kufla a potem zmienia sie z tej masy w piwo. To piwo ma super smak nie jest dla osob ktore chca sie napic. Dwa piwka powoduja ze jestes pelny jak bela. Ale jest pyszne O wzorkach nie slyszalam ale jade na weekend do Dublina i mam nadziej ze zaliczymy ta fabryka Guinnesa albo przynajmniej jakis porzadny bar to napisze czy to prawda. :-P
Zet - 6 Marzec 2007, 22:57
:
To się nazywa mocne piwo: http://realbeer.com/libra...eak20020214.php :beben:
Sikor - 9 Marzec 2007, 13:22
:


THE BEST OF THE BEST
Maćka - 17 Czerwiec 2007, 23:57
:
http://biznes.onet.pl/12,1418070,prasa.html
Stawiar - 18 Czerwiec 2007, 09:41
:
Jak tak dalej pójdzie, to niedługo będziemy eksportować także VOLT.
flyszman - 18 Czerwiec 2007, 14:54
:
to prawda z tym piwnym lojalizmem...mając niejednokrotnie wybór przy wyborze piwa będąc na wyspach zawsze wybieralem nasz browar...i tak trzymać!
Monika - 20 Czerwiec 2007, 08:45
:
http://miasta.gazeta.pl/k...25,4223560.html - całkiem fajne to piwko, takie delikatne i mała pojemność - wygodne do picia a nasi wspaniali politycy jak zwykle muszę się czegoś czepiać! :roll:
Newman - 20 Czerwiec 2007, 08:50
:
no brak słów na tych baranów z LPR.. juz z niecierpliwością wyczekuje kolejnych wyborów... nawet Czesi sie z nas śmieją o:

Kod:
Z tego, co słyszę w telewizji, to coraz weselej się u was żyje: Teletubisie, teraz zakaz rozpowszechniania wizerunku liści konopi... A przecież zamiast tego wasi politycy mogliby się w końcu zająć budową porządnych dróg w stronę Czech, bo na tych wybojach strasznie nam się piwo pieni - śmieje się


smutne ale prawdziwe....
Maćka - 20 Czerwiec 2007, 09:12
:
Jesteśmy już chyba na językach całego świata, ze wszystkiego sie u nas śmieją. Masakra :evil:
Zet - 20 Czerwiec 2007, 10:59
:
Ciekawe czy piwo Cannabia też będą chcieli zakazać.
Maćka - 20 Czerwiec 2007, 11:06
:
Ma listek narkotyku :ganja: na etykietce więc..................
Tomas - 20 Czerwiec 2007, 13:46
:
Dla mnie te przepisy wszystkie dotyczące znaków, loga czy też określeń nie mają żadnego znaczenia. Przecież to nie ma żadnego wpływu na rzeczywistość, nikt przecież nie prowadzi kampanii medialnych propagujących tego czy tamtego. Jeśli jednak zainteresowanie takimi produktami jest duże tzn. że i używalność jest spora bo kto jeśli nie użytkownicy czy klienci danego produktu pokazują loga czy emblematy danego produktu. Popatrzmy chociażby na firmę Nike. Bez kitu zamiast zająć sie ustawami o rozwoju przestrzennym czy innych potrzebnych sprawach do rozwoju gospodarczego czy też przygotowania do mistrzostw to oni się zajmują jakimś gównem, które nie ma żadnego znaczenia a wręcz przeciwnie rozwinie szarą strefę i mafię (bo to co zabronione jest ciekawe i interesujące). Mamy tego przykłady w historii ludzkości chociażby wprowadzoną nie tak dawno prohibicje na alkohol w Stanach Zjednoczonych. PUK PUK PUK W TEN GŁUPI CABAN no uniosłem się nieco :lol: :lol: :lol:
Zet - 26 Wrzesień 2010, 00:58
:
Właśnie poprzez degustację odkryłem fajne piwko Velkopopovický Kozel Černý.
Zawiera tylko 3,8 % etanolu co jest dla mnie dużą zaletą. W smaku podobne do Okocim Palone tylko wyczuwalna jest niższa zawartość alkoholu.

Więcej o tym piwie jest na stronach:
Newman - 22 Październik 2010, 12:16
:
ja na razie zostaje przy Heniu i Tyskim
Zet - 24 Październik 2010, 23:28
:
A czy jest gdzieś w Bydgoszczy lub okolicy dostępne Tyskie Książęce?
Newman - 25 Październik 2010, 09:02
:
hmmm jakos nie patrzyłem na to ale jak bede w szopie to zwróce uwagę.. pewnie w markecie jakimś będzie