Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nie chcą grać w kadrze!

Czy jestes za odebraniem licencji osobom odmawiającym gry w kadrach narodowych?
Tak
25%
 25%  [ 2 ]
Nie
37%
 37%  [ 3 ]
Wisi mi to...
37%
 37%  [ 3 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 08:53   Nie chcą grać w kadrze!

Ostatnio często słyszy się ze sportowcy odmawiają gry w reprezentacjach narodowych. Bywa że nei podaja przy tym żadnego sensownego wytłumaczenia. Wg mnie gra w kadrze to zaszczyt, który nie dotyka wszystkich i powinien być szanowany i wykorzystywany na każdym kroku. Co to jest, że najlepsi sportowcy nie chca grać w szeregach reszty kadrowiczów. Tak jest w przypadku ostatnich powołań do reprezentacji Polski w piłkę nożną oraz do reprezentacji siatkarek. Np. Anna Barańska bardzo dobra zawodniczka nie chce grać w kadrze... nie rozumiem tego i chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 09:17   

Newman napisał/a:
Wg mnie gra w kadrze to zaszczyt,

Zgadzam się z tym i zupełnie nie kumam dlaczego tak się dzieje, że sportowcy odmawiają tego zaszczytu :roll:
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 13:40   

No to z relacji zawodników wielu dyscyplin sportowych powiem, że powodów może być masa. Zgadzam sie z wami, że nie powinno się odmawiać reprezentowania własnego kraju gdyż osłabia to siłę danej dyscypliny. Jednak muszę przyznać, że argumentacja stosowana przez zawodników czy zawodniczki czasami mnie przekonuje. Nie wiem jak było w przypadku tej zawodniczki co Newman przytoczył ale słyszałem jakiś czas temu, że liga i sezon i przygotowania z tym związane zajmują masę czasu. Jednak to rzecz normalna jeśli chce się osiągać wysokie wyniki sportowe a co za tym idzie dobrze zarabiać. Dlatego zawodnicy mając do wyboru kolejny zlot i wyjazd i podróż itd. wolą np. spędzić ten czas z rodziną z dziećmi itd. szczególnie jest to dla mnie zrozumiałe wśród zawodniczek. Każdy również stawia sobie różne priorytety i woli skupić się na grze w danym zespole bo to spowoduje,że ktoś go czy ją zauważy co z kolei spowoduje, że zostanie kupiony itd. co w ostateczności da większe siano i np. danej osobie to wystarczy. Nie chce nic więcej tylko to co sobie wyznaczył i chce posiadać swój czas wolny, który chce wykorzystać na przyjemności np. podróże jakieś swoje inne zainteresowania itd. Może podam przykład człowieka, którego wszyscy znają czyli Roberta Korzeniowskiego. Czytałem jakiś czas temu wywiad z jego żoną, w którym to opisywała ich życie rodzinne gdy Robert osiągał najlepsze wyniki sportowe. Mianowicie był po za chata 320 dni w roku. Przez ponad 8 lat nie poznał i nie widział jak rozwijały się jego dzieci i tu trzeba zadać pytanie ile jest takich osób? Fakt, że osiągnął bardzo dużo i było dla niego to bardzo ważne ale jak musiał bardzo się poświęcić itd. Teraz jest bodajże albo był dyrektorem TVP od wydarzeń sportowych i z tego co wiem nie żałuje tego co robił jednak bardzo mocno dziękuje całej swoje rodzinie, że cały czas go wspierała i nie odeszła od niego chociaż on nie mógł poświęcić jej prawi nic. Jest pewnie o wiele więcej argumentów nie mniej jednak każdy powinien mieć możliwość wyboru co chce i nie należy go krytykować, że nie poświęca sie dla narodu czy tam dla wyższych celów bo to co on robi jest to jego wolny wybór, o który walczyliśmy czy też wywalczył dla nas Pan LECH :mrgreen:
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 13:47   

Tomas napisał/a:
nie mniej jednak każdy powinien mieć możliwość wyboru co chce i nie należy go krytykować, że nie poświęca sie dla narodu czy tam dla wyższych celów bo to co on robi jest to jego wolny wybór,


Ale tutaj chyba nikt nikogo nie krytykuje????
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 13:56   

Maćka napisał/a:
Ale tutaj chyba nikt nikogo nie krytykuje????

przedstawiona ankieta powyżej właśnie prowadzi do oceny i teraz może ona być dobra lub zła (czyt. krytyka).
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
kubek 


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 271
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 21 Czerwiec 2007, 19:21   

50% ankietowanych ma to generalnie w pompie. :-P , choc z drugiej strony jednak sie interesuje skoro wzielo udzial w ankiecie.
Jestem ciekaw jak by wygladaly odpowiedzi jakbysmy zapytali o konkretne osoby , np Kubice, Malysza, ....
_________________
wykształciuch technikalialny
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Czerwiec 2007, 13:05   

Z tego co widzę bardzo mało osób interesuje się osiągnięciami naszych rodaków przez co i całej Polski. Są to ludzie, którzy na pewno biorą odpowiedzialność za swoje występy i chcą a by ich sukcesy odnosiły się do całego naszego kraju jednak uważam i nie zmienię zdania, że każdy powinien mieć wolny wybór czy chce się tak poświęcać i tyle. Wg wyników tej ankiety widać, że wśród obecny jest tumiwisizm a to szkoda bo ciekawe czy nie poruszyło by was jakby wam ktoś kazał pracować po 12 godz. a wy byście tego nie chcieli. Jednak warunkiem w ogóle jakiejkolwiek pracy właśnie by było obwarowanie dotyczące 12 h i koniec kropka. Niech każdy robi to co uważa za słuszne jednocześnie nie krzywdząc innych.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Czerwiec 2007, 14:30   

Tomas napisał/a:
Z tego co widzę bardzo mało osób interesuje się osiągnięciami naszych rodaków przez co i całej Polski. (...) Wg wyników tej ankiety widać, że wśród obecny jest tumiwisizm...
Mnie nigdy nie interesowało patrzenie jak spoceni ludzie uganiają się za piłką. Żadne inne dobra mnie też nie spotkają niezależnie czy wygra ta drużyna czy inna, więc mi to wisi.
Co innego samemu sobie pograć. :biggrin:
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15