Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Medyczne środy
Autor Wiadomość
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Wrzesień 2009, 12:54   Medyczne środy

Collegium Medicum zaprasza na kolejny cykl wykładów pt. „Medyczne środy”. Na pewno z Zetem na kilka się wybierzemy. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wykłady odbywałam się na Rondzie Jagiellonów, za budynkiem głównym, na I piętrze, w auli AB - http://www.cm.umk.pl/inde...mid=925&op=page
Kto jest jeszcze chętny?
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Październik 2009, 14:44   

Nawet przyzwoity temat teraz jest w najbliższą środę o 18tej tylko mamy lekko ustawiony inne spotkanie więc nie wiem czy się uda pogodzić i przyjść na niego z resztą z wami pani Moniczko powinno być podobnie ;)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Październik 2009, 17:49   

Akurat na ten wykład nie chciałam iść. Najbardziej chce iść 4 listopada i 2 grudnia... a inne zobaczymy.
_________________
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Listopad 2009, 07:57   

Dzisiaj wykład pt. „Witaminy – pomagają czy szkodzą?”.

My będziemy.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Listopad 2009, 20:15   

No i byliśmy... nawet był już problem z miejscem siedzącym. Jestem w szoku, że jest takie duże zainteresowanie tego typu „rozrywką”. Przedział wiekowy różny: uczniowie, studenci, młodzież taka jak my (hehe) no i babcie i dziadkowie. Autentycznie full ludzi.
A wykład dość ciekawy, mówiony językiem tak żeby wszyscy zrozumieli i byli zadowoleni.
Obalony został kolejny mit medyczny, który ja znałam, że witaminy C nie można przedawkować, bo wszystko się wysiura... nie prawda. Nadmiar witaminy C może powodować ogromne szkody w organizmie, począwszy od działania pro oksydacyjnego, aż po uszkodzenia DNA oraz zwiększone ryzyko zawału serca, miażdżycy tętnic. Oczywiście więcej jest jednak zalet niż wad.
Podsumowując - stosując odpowiednią dietę bogatą w warzywa i owoce nie powinniśmy przyjmować sztucznych witamin. Taka odpowiednia dieta zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory.
Palacze powinni wzbogacić dietę w witaminę C o 40% więcej. Padło też, smutne twierdzenie, że potomstwo palących mężczyzn częściej zapada na nowotwory mózgu, a bierze się to z niskiej zawartości witaminy C w spermie.
To tylko garstka informacji.
Bardzo mi się podobało, następny udział w takim wykładzie planuję 2 grudnia.
_________________
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2009, 17:03   

http://miasta.gazeta.pl/b...iedzialnie.html - autor tego artykułu przytacza dużo informacji z wykładu o witaminach.

[ Dodano: 8 Listopad 2009, 21:23 ]
http://www.dziennikpolski...0515540b.0.html - może też się okazać, że zdelegalizują niektóre suplementy diety.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12