Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Elektryczny ślad myśli
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Marzec 2007, 22:44   Elektryczny ślad myśli

Artykuł „Elektryczny ślad myśli”.
_________________
 
 
     
annkeyz 
annkeyz


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Marzec 2007, 15:52   

Kiedyś oglądałam film „Zakochany bez pamięci” Fabuła opierała się właśnie na ingerencji w ludzka pamięć. Za pomocą jakiś dziwnych maszyn kasowywano wybrane wspomnienia. Nie podoba mi się pomysł, aby poznawać mózg ludzki na tyle aby w niego ingerować. Niedługo tak bardzo nafaszerujemy się elektroniką, że komputer będzie bardziej ludzki. Ja rozumiem że taki „urządzenia” jak rozrusznik serca, aparat słuchowy itp. są ludziom potrzebne aby żyć. Jednak w taki sposób dążymy do nieśmiertelności. Bo jak można zniszczyć człowiek któremu można naprawić „uszkodzoną część”.
Wspomniana w artykule maszyna do odczytywania myśli, będzie przekleństwem... ten postęp techniki coraz mniej mi się podoba...
_________________
"Pomysłów u mnie mnóstwo niczym w worku bez dna"
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Marzec 2007, 16:45   

Moim zdaniem postęp techniki jest potrzebny. Taka maszyna do odczytywania myśli może być przekleństwem jeśli będzie wykorzystywana w złym celu, ale z drugiej strony będzie ratunkiem dla tysięcy ludzi całkowicie sparaliżowanych.
Zresztą większość wynalazków czy odkryć może służyć zarówno w dobrych celach, jak i złych. Np. fizyka jądrowa jest wykorzystywana do zabijania ludzi (broń jądrowa), ale też dzięki niej mamy czystą energię z elektrowni atomowych w związku z czym nie wydziela się do atmosfery setek ton szkodliwych substancji oraz ogranicza się efekt cieplarniany; do pozytywnych aspektów można też dodać medycynę nuklearną, która uratowała życie wielu ludziom...
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 17 Marzec 2007, 19:15   

Mi by się przydała taka mała przenośna,oby by się zmieściła do teczki i wtedy życie jak w Madrycie.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
annkeyz 
annkeyz


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 38
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Marzec 2007, 14:21   

Goethe w „Fauście” napisał „Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”. Ludzie na początku znaleźli coś co im pomoże (np. dynamit [chociaż to kontrowersyjny przykład, bo w końcu i tak dynamit niszczy] ). Kolejne wynalezione rzeczy doprowadziły do zniszczeń (np. broń jądrowa [chociaż sama fizyka jądrowa zajmująca się tym zagadnieniem nie prowadzi do destrukcji świata] ), aż w końcu i tak powrócili do czegoś dobrego (np. Chemioterapie [Niszczy jedno aby naprawić drugie]). Wszystko to w nadmiarze niszczy, a w optymalnych dawkach pomaga. Jak wiadomo tak jest ze wszystkim, a pisanie takich oczywistych rzeczy jest naruszeniem inteligencji ludzkiej.
Wracając do tematu artykułu... chociaż ratuje to wielu ludziom życie nadal będzie to kontrowersyjny temat. Jednak twierdzę że granica pomiędzy koniecznością, a kaprysem, jeśli chodzi o ingerencje w ciało ludzkie, jest bardzo elastyczna i w każdej chwili można ja akceptować, a zaraz potem się nie zgadzać.
_________________
"Pomysłów u mnie mnóstwo niczym w worku bez dna"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12