Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zabójczy mit Czarnobyla
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 00:50   Zabójczy mit Czarnobyla

Interesujący wywiad z prof. Zbigniewem Jaworowskim specjalistą w dziedzinie skażeń promieniotwórczych - „Czarnobyl - nie było zagrożenia”.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 10:55   

Ble..... pamiętam do dziś jak piłam to brązowe świństwo zaraz po wybuchu w elektrowni. :evil:
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 11:15   

Ja niczego nie piłam, ale moja siostra urodziła się w lipcu 1986 i nie wykształciło jej sie jedno płuco. Zmarła w 9 godzin po urodzeniu. Mówiono, że to z powodu wybuchu w Czarnobylu...
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Wrzesień 2007, 20:04   

To jeden z kilku mitów, które nas dotyczą i powodują niechęć do najlepszych technologii na świecie. Również pamiętam jak zapijałem jod w przedszkolu. Polska znacznie lepiej by stała jakbyśmy mieli swoje elektrownie atomowe. Podstawa to niezależność w dostarczaniu energii a nie jak teraz uzależnienie od Rosji.
Najlepsze cytaty z tego wywiadu:
"A nowotwory?
Raport UNSCEAR jasno mówi, że nie ma żadnych naukowych dowodów, by wśród ludności Ukrainy, Rosji i Białorusi zwiększyła się liczba zachorowań na raka lub wystąpiły inne choroby mogące mieć związek z promieniowaniem. Stwierdzono natomiast ogromny wzrost chorób psychosomatycznych – zaburzeń układów oddechowego, trawiennego i nerwowego. Co to oznacza? Że ludzie panicznie bali się i nadal boją zagrożenia, które nie istniało."

"Czy raport UNSCEAR to jedyny dokument demaskujący czarnobylskie mity?
Nie, w 2002 r. cztery oenzetowskie organizacje – WHO, UNDP, UNICEF i UN-OCHA – sporządziły dokument, w którym piszą niemal to samo co UNSCEAR.
LNT okazała się nieprawdziwa?"

A to mnie zdziwiło na maxa bo to znaczy, że gdzieś jesteśmy zdrowsi od tych ludzi co się urodzili po 86r. :D
"Całkowicie. Jeszcze w latach 60. sam w nią wierzyłem, ale z czasem zaczęły pojawiać się wyniki badań dotyczące skutków zdrowotnych małych dawek promieniowania. Na początku lat 80. było już ponad 2 tys. prac naukowych na ten temat. Wskazywały, że małe dawki promieniowania są nie tylko niegroźne, ale mają wręcz pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Ale pan mówi nawet o pozytywnym wpływie małych dawek promieniowania.
Tak, bo pobudzają one mechanizmy obronne i naprawcze. Promieniowanie niejako zmusza organizm do bardziej skutecznej reakcji. To jest hipoteza tzw. hormezy radiacyjnej, która świetnie tłumaczy takie oto pozornie paradoksalne zjawisko – ratownicy z Czarnobyla, którzy otrzymali stosunkowo spore, ale niegroźne dla życia dawki promieniowania, są zdrowsi niż reszta populacji. To samo zaobserwowano m.in. wśród pracowników stoczni remontujących okręty podwodne z napędem jądrowym i wśród lekarzy-radiologów."

"Czego więc nauczył nas Czarnobyl?
Że energetyka jądrowa jest najbezpieczniejszym obecnie dostępnym źródłem energii. W Czarnobylu doszło do najgorszej katastrofy, jaką można sobie wyobrazić w elektrowni atomowej. Na dodatek siłownia Czarnobylska urągała wszelkim zasadom bezpieczeństwa. Ten obiekt był jednym wielkim skandalem. Ale to nie wszystko. W następstwie wybuchu reaktora zostały uwolnione do atmosfery ogromne ilości substancji promieniotwórczych, które dotarły nawet na Antarktydę. I co? I nic. Zginęło 31 osób – mniej niż w zawalonej w styczniu br. hali w Chorzowie. Niebezpiecznie skażony został niecały kilometr kwadratowy ziemi. To wszystko!"

A teraz lobby Ochrony Środowiska zakazuje i robi kampanie przeciw elektrownią jądrowym a my wszyscy na tym tracimy. Pierwsze to niszczymy zasoby naturalne ziemi, które są ograniczone itd. a wystarczyło by kilka elektrowni. Ciekawe ile jeszcze takich ściem światowych zostanie ujawnionych. Dla mnie nie zrozumiałe jest tylko jedno źródło zasilania aut. Już wiadomo, iż nie potrzebnie dodawano ołów do benzyny niszcząc środowisko a może nie długo się dowiemy, że jest możliwość poruszania się za pomocą wodoru (właściwie już gdzieś to czytałem) ale oczywiście lobbe paliwowe nie pozwoli na zastosowanie takich rozwiązań bo to przecież OGROMNA KASA.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2007, 08:51   

Tomas napisał/a:
Już wiadomo, iż nie potrzebnie dodawano ołów do benzyny niszcząc środowisko a może nie długo się dowiemy, że jest możliwość poruszania się za pomocą wodoru (właściwie już gdzieś to czytałem) ale oczywiście lobbe paliwowe nie pozwoli na zastosowanie takich rozwiązań bo to przecież OGROMNA KASA.


i tu jest pies pogrzebany...
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2007, 10:16   

A ja pamiętam jak kilka dni po wybuchu siedzieliśmy z kumplem u mnie na balkonie w bloku na 5 piętrze. Skłądaliśmy klocki lego i co jakiś czas patrzeliśmy w górę i "SZUKALIŚMY CHMURY". Bo w radiu powiedzieli, że nad Polskę nadciąga radioaktywna chmura.
_________________

 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Wrzesień 2007, 22:43   

Stawiar napisał/a:
SZUKALIŚMY CHMURY


dobra dobra.... tak to sie kiedyś nazywało huh?
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Kwiecień 2008, 19:13   

www.onet.tv/28962,4451,1,...,0,0,wideo.html
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 22:08   

Prawdziwa historia dzisiejszego Czarnobyla
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 15:06   

W końcu jakiś normalny się znalazł i chce zmienić nasze uzależnienie od innych jeśli chodzi o energię http://www.money.pl/gospo...2,0,406796.html
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 20:57   

Jest też szansa na ciekawą i dobrze płatną pracę w takiej elektrowni.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 11:58   

www.racjonalista.pl/kk.php/s,6484
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2009, 22:33   

jakos ciezko mi sie zgodzić z tym artykułem...
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Maj 2009, 10:47   

Newman napisał/a:
jakos ciezko mi sie zgodzić z tym artykułem...
Jakby nie było to prof. Zbigniew Jaworowski jest chyba najlepszym polskim ekspertem od wpływu promieniowania na zdrowie. Poza tym był uczestnikiem, bądź przewodniczącym blisko 20 Grup Doradczych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) i Programu Środowiskowego ONZ (UNEP); jest też członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji naukowych w kraju i za granicą: m.in. Komitetu Ochrony Radiologicznej Państwa, Komitetu Naukowego Narodów Zjednoczonych, Rady Naukowej Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej i wielu innych.
Ja tam mu wierzę, bo nie mam takiej wiedzy żeby zweryfikować lub podważyć to co on napisał. Z drugiej strony nie dostrzegam motywów, dla których miałby kłamać.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:52   

oczywiscie ja też nie mam podstaw żeby oskarżać go o mijanie sie z prawdą...
chodzi jednak o to że to jakby obala wszystkie filmy dokumentalne jakie widzialem na temat czarnobyla
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12