Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
50 zł za lot w tandemie na glajcie! (zniżka dla muchy)
Autor Wiadomość
Kasia 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 334
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 08:22   

ja latałam bez śmigła. A teraz Roland kupił to badziejstwo na plecy. dałam mu naganę powinien wam szybko odpowiedzieć.
_________________
Katarzyna Sikorska
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 08:34   

jauż jestem....glajt to inaczej paralotnia-wydłużony spadochron do latania a nie do spadania. Jak mi ktoś jeszcze raz pomyli paralotnie z lotnią(trójkątne skrzydło) lub ze spadochronem (skoki z samolotu) to udusze. Paralotnia szybuje jak szybowiec. Można latać z napędem (takie cacko ostatnio sobie kupiłem i uczę się na tym ustrojstwie latać) lub swobodnie. Startuje się z górki, lub za liną(1000m liny i jeden koniec do galjciarza a drugi do samochodu) lub z napędem(śmigło na plecach). Sam start i lądowanie to najbardziej stresogenne elementy.Lot natomiast to festiwal rozkoszy. Najdłużej w powietrzu byłem 2 godz. i 26 minut a najwyżej prawie 2000metrów. miałem też niefortunne podknięcie(czytaj twarde lądowanie). Generalnie sport jest bezpieczny jeśli się tylko przyglądasz z boku. Nie zarejestrowano nigdy wypadku paralotni typu tandem. Są to bezpieczne glajty przeznaczone to latania z takimi ziemniakami jak Wy (ziemniaki to potocznie nazywani przez paralotniarzy ludzie pozbawieni możliwości latania).
Fotki informacyjne z latania znajdziecie na stronie mojego kumpla (moje skrzydełko to takie żółte z czerwoną krawędzią natarcia). Pozdrawiam

http://www.scootair.paralotnie.pl/pl/index.html

A poza tym to nie mam tak nieograniczonego jak Wy dostępu do netu, więc czasmi musicie czekać na moją odpowiedź. Pozdrawiam. Dzięki
_________________
Roland
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 08:38   

Co do zainteresowanych ewentualnym lotem to proszę zerknąć na tę stronkę znajomego glajciarza:
http://www.swl.skytrekking.com.pl/onas.html

jeśli będzie wasz więcej to załatwie jakąś grupową zniżkę!
_________________
Roland
 
 
     
DiPi 
Janowo Team


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 550
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 08:48   

zajefajnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
button stats bikestats.pl
 
 
     
Kasia 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 334
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 08:56   

a
_________________
Katarzyna Sikorska
Ostatnio zmieniony przez Kasia 30 Sierpień 2006, 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Gość

Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:21   

no to zdjecia
 
     
DiPi 
Janowo Team


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 550
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:26   

chba się skusze podoba mi się to :-) ))
;-)
_________________
button stats bikestats.pl
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:29   

zapraszam i radze uważać bo to wciąga
_________________
Roland
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:36   

chwila nieuwagi i mala luka i juz ktos wrzucil fotki jako Gość... - luka usunieta
Ostatnio zmieniony przez Newman 30 Sierpień 2006, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Kasia 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 334
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:43   

no no to ja . Tak mi się jakoś wylogowało
nie usuwać tych zdjeć. :-x :-x

To Roland jest
_________________
Katarzyna Sikorska
Ostatnio zmieniony przez Kasia 30 Sierpień 2006, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:54   

Kasia napisał/a:
no no to ja . Tak mi się jakoś wylogowało
nie usuwać tych zdjeć. :-x :-x

To Roland jest

;-)
 
 
     
DiPi 
Janowo Team


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 550
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 09:56   

nie wciągnie :) za dużo strachu i kasy hehehe ale może napisz mi jaki i kiedy sie odbywają te tandemy :-) czy to tak z marszu?? najbliższy weekend i już ?? bo chyba od pogody też to zależy ??
_________________
button stats bikestats.pl
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 10:12   

właśnie.Pogoda to podstawa.Generalnie w każdy weekend latamy jeśli jest warun. daj mi do siebie nr na komóre a jak bedę jechał na loty to dam Ci znać...latamy głównie w Inowroclawiu (aeroklub jest na trasie na toruń z centrum ina)
_________________
Roland
 
 
     
DiPi 
Janowo Team


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 550
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 10:28   

to telefon na priwa pisze :D bo tu ludzie podglądują heheh i później mogą se jaja robić hehehe
_________________
button stats bikestats.pl
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Sierpień 2006, 19:55   

miałem dzisiaj okazję rozmawiać z kumplem (byłym paralotniarzem-byłym bo chłopak nieźle przywalił) szybownikiem z aeroklubu bydgoskiego. pytałem go o ten wypadek. sprawa wyglądała tak, że rozbił się samolocik akrobacyjny. Tym samolotem przyleciał właściciel firmy robiącej Jungmany (samoloty dwupłatowe stylizowane na I wojne światową) i zaproponował Karolowi (mistrz Polski motolotniarstwa z naszego aeroklubu) wspólny lot i nawet popiliotowanie. Karol miał tego dnia jakieś przeczucie. Nie ciał , ale w końcu uległ i siadł by polatać w roli pasażera. Chłopaki robili akrobację i przy 13stej zwitce (ślizg na skrzydło) wpadli w korkociąg płaski. Korkociąg płaski charakteryzuje się tym, że ster kierunku jest w cieniu aerodynamicznym (nie reaguje na ruchy orczyka). Z takiej negatywki ciężko wyjść zwłaszcza akrobacyjnym samolotem. Dziwne jest tylko to, że pilot mimo zapasu wysokości (700 metrów co daje jeakieś 2,5 sekundy na reakcję) nie próbował się ratować. Ani nie kontrował (oddając dróżek) ani też nie użył systemu ratunkowego. Taki system to super sprawa bo jest wyrzucany ładunkiem wybuchowym i cały samolocik na spadochronie opada. Reszte już wecie...pozdrawiam
_________________
Roland
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13