Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Woda
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2008, 11:53   Woda

Oto portal Woda dla zdrowia, a w nim dużo ciekawych informacji szczególnie przydatnych podczas letnich upałów. Na tej stronie zamieszczono m.in. opisy wód dostępnych w naszych sklepach.

Na portal ten trafiłem po przeczytaniu tego artykułu http://wiadomosci.onet.pl...palow,item.html.
_________________
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 12:48   

Fakt jakość wody jaką pijemy bywa różna, zwłaszcza jakośc tej z kranu.
My kupiliśmy zaraz po wprowadzeniu się filtr do wody BRITA i muszę przyznać, że jest rewelacyjny.
Woda ma zupełnie inny smak niż prosto z kranu, właściwie jest bezsmakowa i o to chodzi, na szklankach i kubkach w ogóle nie pozostaje brzydki korzych czy osad, czajnik mamy odkąd się wprowadziliśmy i nie ma w nim ani grama osadu z kamienia, wodę można wylać z czajnika do szklanki do dna i nic paskudnego nam do szklanki nie wpadnie. Na tej wodzie gotuję zupy. Wkłady Maxtra wystarczają na miesiąc i są w cenie 18-19 zł za sztukę, ale warto. Poleciliśmy Britę znajomym i tez są zadowoleni, więc jeszcze raz polecam.
Są na rynku także filtry "Anna" ale słyszałam, że po kilku dniach filtr działa jakby sie "zapchał", co w przypadku Birty w ogóle się nie zdarza. Filtra nie da się tez oszukać, i stosować dłużej niż miesiąc, bo woda przestaje smakować.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 15:18   

Fajna sprawa. Chyba też coś takiego sobie kupimy albo taki filtr co się podłącza do kranu - tylko te są droższe...
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 21:50   

Szczerze mówiąc będziemy musieli sobie jakiś filtr sprawić, woda w naszym nowym mieszkanku na maksa mi nie smakuje.

Emi - a Wy macie taki dzbanek czy filtr co się do kranu podłącza?
_________________
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Lipiec 2008, 09:09   

Mamy dzbanek i w zupełności wystarcza, przecież do mycia naczyń nie potrzebuję filtrowanej w kranie. Filtr w dzbanku (dzbanki o różnej pojemnośći) jak mówiłam starcza na miesiąc i zazwyczaj są w jakiejś promocji w marketach i kosztuje filtr MAXTRA - 18 zł. Naprawdę czuć różnicę. Kupcie sobie, dla małej Martynki!
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Sierpień 2008, 20:35   

a my dostalismy od sikorów takie cudo... zeby nie było... Z WYSWIETLACZEM lcd :) ))))

fajna sprawa.. praktycznie przestalismy kupowac wody mineralne
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Sierpień 2008, 22:33   

A cóż takiego pokazuję się na tym wyświetlaczu? WODA OCZYSZCZONA, WODA BRUDNA? ;-)
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Sierpień 2008, 10:42   

tam jest taki jakby licznik .... znaczy 4 kreski i co tydzien jedna "uchodzi" :)
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Sierpień 2008, 15:12   

... a jak się załaduje nowy filtr to się licznik zeruje :)

A nasz ma jeszcze takie przesuwane cyferki i trzeba ustawić datę wymiany filtra :)
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Sierpień 2008, 22:53   

A to fajna sprawa... taki kontroler filtra.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 22:05   

a nam sie filtr skonczyl :-?
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 12:20   

My kupujemy 5l i 1,5l mineralki albo wody źródlane i jest git. Mogę polecić wodę Żywiecki Zdrój (cena i jakość ok.).Ostatnio pijemy mineralkę z pociętą cytryną w dzbanku i jest super. Zabija pragnienie i ma orzeźwiający smak. Trochę ponad litr wody i jedna cytryna do tego :mrgreen:
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 12:45   

Tomas napisał/a:
Mogę polecić wodę Żywiecki Zdrój (cena i jakość ok.).Ostatnio pijemy mineralkę z pociętą cytryną w dzbanku i jest super.
Tylko Żywiecki Zdrój to chyba woda źródlana, a nie mineralna. My staramy się pić mineralne, bo źródlane mają tyle minerałów co kranówka jedynie smak mają lepszy (choć te tanie nawet w smaku nie są dobre).
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 15:18   

Zet napisał/a:
My staramy się pić mineralne, bo źródlane mają tyle minerałów co kranówka jedynie smak mają lepszy (choć te tanie nawet w smaku nie są dobre).

no ale właśnie w tym temacie chodzi o smak wody jak mi się wydaje bo nie sądzę, że ten filtr wkładany raz na miesiąc do dzbanka mineralizuje wodę. Żwiecki Zdrój to woda źródlana z mniejszą liczbą minerałów jak wody mineralne ale nie porównywałbym tego do kranówy. Za to mogę powiedzieć, że 5l kosztuje troszkę powyżej 3zł niegazowanej a 1,5l trochę powyżej 1zł przynajmniej w Carrefour
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Wrzesień 2008, 16:03   

Tomas napisał/a:
Za to mogę powiedzieć, że 5l kosztuje troszkę powyżej 3zł niegazowanej a 1,5l trochę powyżej 1zł przynajmniej w Carrefour
Ja akurat nie kieruje się ceną przy kupnie żywności czy wody. Wolę zapłacić 30 gr więcej i mieć wodę mineralną (np. Cisowianka w marketach jest po 1,35 zł). Między wodą mineralną, a źródlaną jest ogromna różnica - picie wody źródlanej wypłukuje organizm z minerałów, a woda mineralna dostarcza minerałów. Było o tym napisane w artykule, który wkleiłem w pierwszym poście ale artykuł już nie jest dostępny. :-(
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14