Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Medyczne mity - kity
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Styczeń 2008, 10:09   Medyczne mity - kity

Artykuł „Medyczne mity - kity”.

Mi na razie przychodzi do głowy znany w Polsce mit - kit, mówiący że skórka od pomidora może przykleić się do żołądka i powodować ból, wymioty czy biegunkę co jest ewidentną głupotą gdyż kwas solny zawarty w żołądku bez problemu sobie radzi ze skórkami.

Znacie więcej takich mitów?
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Styczeń 2008, 21:21   

o wiekszosci z nich slyszalem
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 08:41   

Ciekawe, ale rozbawiło mnie to, że jedzenie indyków powoduje ospałość, hahahaha!
A co do golenia, to bardzo ciekawe :)
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 10:27   

"nie połykaj pestek bo ci drzewo urośnie"
"nie połykaj gumy bo ci stanie w gardle albo przyklei się do żołądka"
"nie gadaj przy jedzeniu bo będziesz miał dzieci głupie"
te i wiele innych nie raz słyszałem od swojej babki :mrgreen: :lol: :mrgreen:
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 10:52   

To prawda słyszało sie słyszało :-P
Tomas napisał/a:
"nie gadaj przy jedzeniu bo będziesz miał dzieci głupie"


A tutaj to było coś z mężem ;-)
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 09:09   

Tomas napisał/a:
"nie połykaj pestek bo ci drzewo urośnie"


a to jest dobra, hahahaha
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Luty 2008, 14:51   

Tutaj kolejne mity - tym razem dotyczące jedzenia i tycia: http://wiadomosci.onet.pl...2,kioskart.html
_________________
 
 
     
Sikor 


Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 379
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Luty 2008, 17:33   

ciekawe, ciekawe....
_________________
SIKOR
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Luty 2008, 17:56   

Dużo prawdy w tym artykule. Niestety zbędny tłuszczyk nie bierze się znikąd. Pamiętam jak chodziłam na siłownię, tutaj w Fordonie i w tej siłowni pracował taki starszy koleś, i zawsze służył dobrą radą, sam jak na swój wiek miał nienaganną figurę. No i on kiedyś powiedział mi, że ewentualnie można sobie pozwolić na kosteczkę czekolady raz w tygodniu... i na koniec dodał oczywiście gorzkiej :mrgreen: .
Tylko czy warto? Życie takie krótkie... i jeszcze sobie tyle przyjemności odmawiać. :-P
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Luty 2008, 13:32   

Monika napisał/a:
na kosteczkę czekolady raz w tygodniu... i na koniec dodał oczywiście gorzkiej :mrgreen: .
Tylko czy warto? Życie takie krótkie... i jeszcze sobie tyle przyjemności odmawiać. :-P

całe szczęście, że ja nie ma takiej potrzeby a może nigdy takiej potrzeby w sobie nie wyrobiłem.
Co do jedzenia i tycia i tego artykułu wklejonego przez Zeta: Zacząłem regularne ćwiczenia od połowy grudnia do teraz i w tym czasie zszedłem z wagi 10kg bez specjalnej diety. Ćwiczyłem 5 razy w tygodniu i ograniczyłem jedzenie oraz nie żywiłem się po 20tej - to wszystko!!!
Chciałem oszczędzić swoje stawy, co prawda siła i masa mięśniowa również lekko spadła ale.....samopoczucie znacząco wzrosło w kierunku pozytywnym jak i szybkość z dynamiką :mrgreen: :lol: :mrgreen:
PODSTAWA TO NIE BYĆ LENIWYM !!!!!!!!!!
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Luty 2008, 08:38   

Tomas napisał/a:
PODSTAWA TO NIE BYĆ LENIWYM !!!!!!!!!!
I kto to mówi... :lol3:
Brak zamiłowania do sportu to nie to samo co lenistwo. Tak samo w drugą stronę - nawet fizole mogę okazać się leniami.
Każdy jest inny - jedni lubią rozwijać się fizycznie, a inni umysłowo i nie można nazywać jednych lub drugich leniwymi tylko z tego powodu, że przedkładają jedną aktywność nad drugą.
Jeżeli mówimy o zdrowiu i sylwetce to bardziej by pasowało zdanie, że podstawa to prowadzić aktywny tryb życia.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Luty 2008, 11:10   

To fakt, zgadzam się z Tobą mężu!
Znam mnóstwo osób, które nie uprawiają regularnie sportu a nigdy nie mogłabym ich nazwać leniwymi.
Leniwa to teraz jestem ja... śpię ile mi się chce, nie pracuję, wszystko co robię jest związane z samymi przyjemnościami... żyć nie umierać, ale to jeszcze tylko miesiąc tego dobrego. :mrgreen:
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Luty 2008, 15:11   

Chyba ktoś mnie tu nie zrozumiał i przyjął coś do siebie. Jak sama napisałaś:
Monika napisał/a:
Dużo prawdy w tym artykule. Niestety zbędny tłuszczyk nie bierze się znikąd.

a bierze się on z braku ruchu albo z nadmiaru jedzenia. I nie bierz też tego do siebie bo jesteś w stanie uprzywilejowanym więc jedz Monisiu ile potrzebujesz a właściwie ile potrzebujecie.
Po za tym pisałem do artykułu dotyczącego jedzenia i tycia i podsumowałem, że bierze się to z lenistwa albo z obżarstwa. Moje przytoczone lenistwo nie dotyczyło innych dziedzin życia i zainteresowań a wysiłku fizycznego, którego brak powoduje otyłość.
Zet napisał/a:
Tomas napisał/a:
PODSTAWA TO NIE BYĆ LENIWYM !!!!!!!!!!
I kto to mówi... :lol3:

zdarzają się sytuację albo taki czas gdzie przychodzi zmęczenie i trzeba wypocząć przed kolejnymi wyzwaniami i dążeniami do określonego celu. A czy zdarzają mi się chwile czy nawet czas dłuższy lenistwa odpowiem TAK TAK TAK bo po to się pracuje aby później móc odpoczywać i korzystać z tego co się wypracowało.
Zet napisał/a:
Jeżeli mówimy o zdrowiu i sylwetce to bardziej by pasowało zdanie, że podstawa to prowadzić aktywny tryb życia.

a czy to twoje podsumowanie czy też zdanie nie określa, że przy aktywnym trybie życia nie można być leniwym?? czyli podstawa to nie być leniwym
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Luty 2008, 17:09   

Tomas napisał/a:
Chyba ktoś mnie tu nie zrozumiał i przyjął coś do siebie. Jak sama napisałaś:
Monika napisał/a:
Dużo prawdy w tym artykule. Niestety zbędny tłuszczyk nie bierze się znikąd.

a bierze się on z braku ruchu albo z nadmiaru jedzenia. I nie bierz też tego do siebie bo jesteś w stanie uprzywilejowanym więc jedz Monisiu ile potrzebujesz a właściwie ile potrzebujecie.
Po za tym pisałem do artykułu dotyczącego jedzenia i tycia i podsumowałem, że bierze się to z lenistwa albo z obżarstwa. Moje przytoczone lenistwo nie dotyczyło innych dziedzin życia i zainteresowań a wysiłku fizycznego, którego brak powoduje otyłość.
Nie wzięłam tych słów do siebie gdyż całe życie byłam bardzo aktywna zarówno fizycznie jak i w innych dziedzinach. Chodzi mi tylko o to, że z samego faktu iż ktoś nie lubi uprawiać sportu nie wynika, że jest leniwy.
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Luty 2008, 19:56   

Monika napisał/a:
Chodzi mi tylko o to, że z samego faktu iż ktoś nie lubi uprawiać sportu nie wynika, że jest leniwy.

jasne, że to z tego nie wynika ale ja tego nie zapisałem tylko to, że otyłość powstaje właśnie przez leniwość fizyczną i obżarstwo. Cały ten temat jest poświęcony ruchowi i odżywianiu więc nie wiem dlaczego rozpatrujesz to w innych dziedzinach. Dlatego zachęcam do ruchu obojętnie jakiego bo każdy może znaleźć sport dla siebie.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13