Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Medyczne mity - kity
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:43   

Tomas napisał/a:
jeszcze tylko ograniczą moc pobieranej energii i będzie ślicznie bo jak na tą chwilę robić obiady czy też wszelkiego typu strawy w mikrofali to niestety ale trzeba mieć zasobny portfel.
Z tego co się orientuję to kuchenki mikrofalowe pobierają mniej energii elektrycznej niż standardowe kuchenki elektryczne czy piekarniki elektryczne, a podgrzewają potrawy szybciej od standardowych kuchenek/piekarników.
Nie wiem tylko jak to się ma do płyt indukcyjnych i do podgrzewania gazem ziemnym.
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Marzec 2009, 20:34   

Do odgrzewania potraw rzeczywiście jest to najszybsza metoda (często w naszym domu praktykowana) ale nie użyłbym jej do gotowania.
Gaz jest najtańszą formą przygotowywania potraw a co do innych to nie znam dokładnych danych ale z tego co się orientuje to energia elektryczna w ostatnich 2 latach wzrosła prawie o 60% i nigdy nie była wykorzystywana w gastronomii na taką skalę jak gaz.
Jest też trochę więcej mankamentów w tzw. gotowaniu w mikrofali np. przysmażanie,pieczenie itd.
Chętnie spróbuje schabowego w panierce albo mielone ;D własnoręcznie robione oczywiście a nie z paczki.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Kwiecień 2009, 11:48   

Kolejny medyczny MEGA kit czyli homeopatia - http://wyborcza.pl/1,7547...___z_mozgu.html
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Kwiecień 2009, 23:23   

ja tam z mikrofali praktycznie codziennie korzystam i nie zauważyłem wzrostu kosztów energi wywołanych przez to urządzenie

fakt iż z reguły jest to 1,5 min maxymalnie bo wtedy juz jest wszystko ciepłe..

no moze poza zupami które trzeba troche dłuzej podgrzewać
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 09:40   Obalono mity dotyczące diet

Tutaj http://wiadomosci.onet.pl..._diet,item.html prof. Maria Górska, kierownik kliniki endokrynologii, diabetologii i chorób wewnętrznych UMB rozprawiła się z mitami dotyczącymi diety.
_________________
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Kwiecień 2009, 21:08   

Spodziewałam się, ze poza mitami poda jakieś recepty na dobrą diete, ale nie.

Zgadzam się co do ciąży i jedzenia za dwoje - bzdura. Sama miałam to szczęscie że wróciłam szybko do wagi sprzed ciaży. Co nie oznacza, że nie powinnam schudnąć, ale biorąc po uwagę same liczby sprzed i po ciąży, to u mnie było ok.

Ciekawa sprawa z tym dokarmianiem dziecka. Fakt, u mnie ten wlaśnie problem sie pojawił, Oskar za mało przybierał na wadze i polecono mi także dokarmianiem mlekiem modyfikowanym, ale u mnie był jeszcze jeden problem - Oskar płakał nawet po zjedzieniu wszystkiego z obu moich "dystrybutorów" więc wnioskuję, że jednak było mu mało, a czym innym mogłabym go dokarmić jak nie mlekiem sztucznym, takm więc nie mam żalu do mojej lekarki nawet jesli autorka artykułu ma rację, że dzecko dostaje wszustko co trzeba z mlekiem matki.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 13:13   

Ja pamiętam, że w szpitalu też miałam czasami wrażenie, że mała się nie najada moim mleczkiem, ale nie było nawet mowy o dokarmianiu... i rzeczywiście potem się tak ułożyło, że mała przybierała, ale myślę, że nie ma reguły, każde ciąża inna, tak pewnie z każdym dzieciaczkiem inaczej.
_________________
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Maj 2009, 19:34   Masaż jest przereklamowany

http://fakty.interia.pl/n...wany,1304187,14
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Maj 2009, 16:16   

Masaż może działac na nasze ciało w różny sposób w zależności jaki on będzie. A ten artykuł dotyczy tylko złagodzenia objawów tzw. "zakwasów". Niezmiernie ważnym może on byc przy bólach wszelkiego typu kostno-stawowych jak i przykurczów mięśniowych. Relaksuje i odpręża oraz umożliwia pobudzanie poszczególnych ośrodków czuciowych i nerwowych. Ja jestem zarówno przekonany merytorycznie o pozytywnych właściwościach masażów jak i praktycznie doświadczyłem ulgi po nich.
Bardzo ciekawą formą wpływania na nasze ciało mają masaże dłoni i stóp, które posiadają największą liczbę receptorów całego ciała.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Maj 2009, 09:44   

W tym artykule napisano tylko o tym, że mięśnie lepiej regenerują się podczas biernego odpoczynku niż podczas masażu o czym do niedawna nie wiedziano, a to odkrycie obala niektóre mocno zakorzenione wśród sportowców mity.

Nikt nie potępia masażu, który ma swoje miejsce w fizjoterapii. Masaż posiada wiele innych zastosowań niż regeneracja mięśni, np. poprzez działanie relaksujące działa dobrze na naszą psychikę, jest też dobrym uzupełnieniem innych metod leczniczych.

Inna sprawa to leczenie chorób masażem, akupresurą czy poprzez stawianie baniek - już dawno dowiedziono, że te metody działają tylko na osoby, które w to wierzą (i są przytomne) - to tzw. leczenie wiarą (placebo). Ja tam medycyny nie kończyłem, ale gdyby bańki czy akupresura były skuteczne to by stosowano je w medycynie konwencjonalnej, w publicznych szpitalach, a NFZ by finansował takie zabiegi.

Na stronie www.racjonalista.pl/kk.php/s,2811/q,Leczenie.wiara jest artykuł o skuteczności akupresury i akupunktury, w którym autor sugeruje, że „każda metoda jest dobra, gdy celem jest pieniądz” - pewnie coś w tym jest.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Maj 2009, 10:00   

Jak mi fryzjerka robi masaż głowy podczas mycia to po prostu odpływam.

PS. A jak byłam mała to miałam stawiane bańki... ale chyba rzeczywiście nie pomogły.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2009, 22:19   

Monika napisał/a:
Jak mi fryzjerka robi masaż głowy podczas mycia to po prostu odpływam.

PS. A jak byłam mała to miałam stawiane bańki... ale chyba rzeczywiście nie pomogły.



teeeeeeeeeeż to lubiłem... i to bardzo... ale od ladnych paru lat i pewnie jeszcze dlugo mi to nie grozi :-?
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Październik 2009, 23:39   

3556_raport-homeopatia.pdf - wydanie gazety „Służba Zdrowia” poświęcone homeopatii.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Luty 2010, 20:02   Dziesięć medycznych mitów

http://www.medonet.pl/zdr...itow,index.html - w tym artykule znowu zostało obalone dziesięć medycznych mitów. Między innymi po raz kolejny przedstawiono fakty, że witamina C nie ma żadnego wpływu na przeziębienie.
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Luty 2010, 20:24   

Monika napisał/a:
Między innymi po raz kolejny przedstawiono fakty, że witamina C nie ma żadnego wpływu na przeziębienie.

Ja tam żadnych faktów nie widziałem tylko interpretację autora, który nie ponosi żadnej odpowiedzialności i radzi skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem się do czegoś z tego artykułu. Co prawda jest zapisane, że pisała to pani lekarz ale to wszystko.
Z tego co mi mówiło kilku lekarzy to witamina C ułatwia organizmowi z uporaniem się z wirusami a nie jest lekiem na nie i dlatego warto ją stosować również poprzez spożywanie zwiększonej ilości pożywienia posiadającej znaczną ilość tej witaminy. Ogólnie to jedyna z witamin, która ma największy wpływ na organizm i jest niezbędna w prawidłowym jego funkcjonowaniu.
Kilka ciekawych informacji zawartych jest w tym artykule ale nie brał bym ich za pewnik.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13