Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wystawa World Press Photo w Toruniu
Autor Wiadomość
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 5 Luty 2009, 08:46   Wystawa World Press Photo w Toruniu

Już od 23 stycznia po raz pierwszy w Toruniu w CSW można oglądać zdjęcia z wystawy World Press Photo.
Są to najlepsze fotografie prasowe 2007 roku, wybrane przez jurorów, z 80 tysięcy zdjęć z całego świata.
Wystawa godna polecenie. Trwa do 20 lutego.

Mieszkając w 3Citi byłam na takiej wystawie w Sopocie i byłam zachwycona tym co zobaczyłam, chociaż gro zdjęć było akurat z wojny w Jugosławii.

Myślę, że w tę sobotę z Tomkiem sie wybierzemy.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Luty 2009, 18:44   

Fajne te zdjęcia. Szkoda że dużo zdjęć wyróżnianych w konkursie ukazuje tragedie - wojny, kataklizmy, zabijanie zwierząt. Ale pewnie też o to chodzi żeby pokazywać świat taki jaki jest.
Fotki można zobaczyć też na stronie http://wiadomosci.gazeta....76,4910853.html albo www.worldpressphoto.org/?...=bandwidth=high.
Tutaj są najlepsze fotki z 50 lat - http://wyborcza.pl/5,93411,3892960.html
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 6 Luty 2009, 09:01   

My obejrzymy je już jutro na żywo :)
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Luty 2009, 11:24   

Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie. Szkoda właśnie, że tematyka tych zdjęć taka tragiczna.

Tutaj mam wstrząsające porównanie zdjęć z II wojny światowej z tym co dzieje się teraz w Izraelu - http://www.normanfinkelst...p?pg=11&ar=2510

PS. Może powinnam umieścić to w innym temacie, ale tak jakoś skojarzyło mi się w związku z fotografią, no i jeszcze w związku z taką smutną fotografią... :cry:
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Luty 2009, 12:16   

a może jeszcze ktoś będzie chciał ?? Zapewne i na jakieś jedzonko pójdziemy i dlaczego będą to pasty zapieczone z serem :D te i inne atrakcje gwarantowane ;)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 9 Luty 2009, 11:56   

No i w minioną sobotę wraz z czwórką znajomych wybraliśmy się do mojego ukochanego Torunia. Wszyscy pięknie się wystroili gdyż jechali do miasta heheh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pozabierali paszporty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i wyruszyliśmy w drogę. Pobyt w Toruniu rozpoczęliśmy od spacerku po jakże urokliwej Starówce później nad Wisełką, a po spacerku wybraliśmy sie na wystawę, gdyż to był główny cel naszej wyprawy. W CSW była po raz pierwszy i powiem szczerze, że budynek moim zdaniem ma światową klasę. A sama wystawa i zdjęcia jak dla mnie super.
W konkursie została też wyróżniona dwójka Polaków Rafał Milach i Tomasz Gudzowaty i ich nagrodzone zdjęcia również mogliśmy pooglądać.
Oczywiście wiele zdjęć było bardzo smutnych ukazujących krzywdę ludzką, wojny, zamachy bombowe czy też niszczenie środowiska naturalnego. Ale warto je było obejrzeć chociażby po to, żeby przez chwilę zastanowić sie nad życiem i nad tym co dzieje się na świecie.
Po wystawie udaliśmy się do Metropolis skonsumować co nieco i wróciliśmy do Bydgoszczy, a wieczorem.......
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Luty 2009, 12:56   

Z własnego punktu widzenia mogę dodać, że oglądanie i analizowanie tego typu wystaw uświadamia jakie są podstawy szczęścia i radości. Chciałbym również aby pesymiści czy też ludzie narzekający na swój byt "Polaka" mogli zobaczyć "kolorowość" i zawiłość naszego świata pełnego nierówności i brutalności ukazanego w pięknej sztuce fotografii.
A wieczorem było pysznie :mrgreen: zaczęło się tak :564: :blant: :dance: a tak kończyło :matahara: :je_pizze: w pięknych okolicznościach przyrody starówki bydgoskiej jak i ludzi oddanych karnawałowym szaleństwom ;-)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Luty 2009, 16:59   

Monika napisał/a:
Trzeba przyznać, że zdjęcia robią wrażenie. Szkoda właśnie, że tematyka tych zdjęć taka tragiczna.

Tutaj mam wstrząsające porównanie zdjęć z II wojny światowej z tym co dzieje się teraz w Izraelu - http://www.normanfinkelst...p?pg=11&ar=2510

PS. Może powinnam umieścić to w innym temacie, ale tak jakoś skojarzyło mi się w związku z fotografią, no i jeszcze w związku z taką smutną fotografią... :cry:



straszne te fotki....

dobre porównanie... nic sie nie zmienilo... tylko kolor na zdjeciach...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12