Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seks z 13-latką
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 11 Luty 2009, 19:26   Seks z 13-latką

Ciekawe doniesienia: http://wiadomosci.onet.pl/1914057,11,item.html albo http://wiadomosci.gazeta...._seksualne.html

Ksiądz jest urzędnikiem państwa watykańskiego więc wg mnie nie powinien być karany za seks z trzynastolatką skoro w Watykanie można legalnie uprawiać seks z dwunastolatkami.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/w...cia_seksualnego

Już teraz wiadomo dlaczego Watykan tuszował skandale pedofilskie - po prostu u nich to jest legalne, więc dlatego swoich urzędników zamiast wydawać prokuratorom przenosili do innych parafii.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 08:50   

Jaki z tego morał nie uprawiać seksu z 13 latkami ......
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 09:05   

Maćka napisał/a:
Jaki z tego morał nie uprawiać seksu z 13 latkami ......
...no chyba, że w Watykanie. :wink:
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 09:19   

Zet napisał/a:
Maćka napisał/a:
Jaki z tego morał nie uprawiać seksu z 13 latkami ......
...no chyba, że w Watykanie. :wink:
Ja Ci dzisiaj urządzę Watykan w domu :mrgreen:
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 09:19   

gdziekolwiek
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 11:29   

Dla mnie to normalne bo to po prostu procent od całości społeczeństwa ma takie uchybienia psychiczne. Oczywiście równie surowo czy "sprawiedliwie" powinny być te sprawy rozstrzygane obojętnie z jakiej grupy społecznej czy zawodowej oskarżony się wywodzi. Co do prawa i jego stosowania to już zupełnie inna historia a opiera się głównie na świadomości ogółu społeczeństwa dotyczącej danej sytuacji. Z czego później tworzone jest prawo przez "wybrańców" ogółu w postaci śmiesznych polityków.
Wracając do akurat tego przypadku to coraz szybciej populacja ludzka jest przygotowana zarówno mentalnie jak i fizycznie do współżycia bo w tą stronę zmierza świat a czy to dobre czy złe to się okaże za jakiś czas. Wiadomo, że takie rzeczy występowały już wcześniej w naszej historii (planowanie ślubów 10latków itd.)
Natomiast zet tobie proponuje zbieranie tego typu artykułów i stworzenia za jakiś czas badań dotyczących świadomości społeczeństwa co do grupy zawodowej jakimi są księża bo widzę, że ta tematyka Ci odpowiada.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 12:40   

Tomas napisał/a:
Dla mnie to normalne bo to po prostu procent od całości społeczeństwa ma takie uchybienia psychiczne.
Dla mnie to nie jest normalne.

Tomas napisał/a:
Co do prawa i jego stosowania to już zupełnie inna historia a opiera się głównie na świadomości ogółu społeczeństwa dotyczącej danej sytuacji. Z czego później tworzone jest prawo przez "wybrańców" ogółu w postaci śmiesznych polityków.
W Watykanie (podobnie jak w całym kościele katolickim) nie ma demokracji więc społeczeństwo (mieszkańcy czy wyznawcy) nie mają żadnego wpływu na to co tam się dzieje - nie ma czegoś takiego jak wybory czy referendum, nie ma dyskusji - wszystko jest załatwiane poprzez dogadanie się rządzącej kliki gdzieś za zamkniętymi drzwiami w gabinetach.

Tomas napisał/a:
Wiadomo, że takie rzeczy występowały już wcześniej w naszej historii (planowanie ślubów 10latków itd.)
Tak ale planowanie ślubów czy śluby to jedno, a doprowadzanie podstępem dzieci do seksu to inna sprawa. Nawet w kulturach w których praktykuje się śluby dwunastolatków, małżonkowie zgodnie z prawem seks mogą uprawiać dopiero gdy małżonka dorośnie (choć pewnie w praktyce jest inaczej ale tego to nie wiem).

Tomas napisał/a:
Natomiast zet tobie proponuje zbieranie tego typu artykułów i stworzenia za jakiś czas badań dotyczących świadomości społeczeństwa co do grupy zawodowej jakimi są księża bo widzę, że ta tematyka Ci odpowiada.
Nie interesuje mnie robienie badań na temat świadomości społeczeństwa, choć zależy mi na tym żeby społeczeństwo było jak najbardziej świadome. Wolę pozostać przy swoich badaniach.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 12:45   

No właśnie może załóżmy forum dotyczące religii, kościołów itp i tam dyskutujmy na te tematy,, bo tutaj troszku dużo sie tego narobiło. Nie trzeba wciąż i wciąż pokazywać swojej niechęci do czarnych i wszystkiego co z nimi związane. Bo to już wiemy.
Zet napisał/a:
Nie interesuje mnie robienie badań na temat świadomości społeczeństwa, choć zależy mi na tym żeby społeczeństwo było jak najbardziej świadome.


Ale mnie np. nie musisz na łamach tego forum uświadamiać ;-)
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 15:17   

Z tego co przeczytałem przytoczony przez Ciebie artykuł Zet to chodziło o księdza w Polsce więc się do tego odniosłem w całym moim poście wypowiadając swoją opinię, że to nic nadzwyczajnego, że tak się dzieje. Oczywiście potępiam takie zachowanie i jestem za karaniem i leczeniem takich osób.
Zet napisał/a:
Tomas napisał/a:
Dla mnie to normalne bo to po prostu procent od całości społeczeństwa ma takie uchybienia psychiczne.
Dla mnie to nie jest normalne.

może słowo normalne jest nie adekwatne do sytuacji(mój błąd jeśli tak to zrozumiałeś) ale w całym zdaniu chodziło mi o to, że taki jest fakt, iż ludzie mają takie upośledzenia psychiczne (które należy leczyć). Nie dziwi mnie ta informacja, że również wśród księży tak jest bo to są tak jak i my zwykli ludzie więc podlegają takiej samej karze czy prawu jak i my. Co do poszczególnych państw i prawa w nich to jest tak jak jest czyli różnie a każdego przebywającego w danym kraju obowiązuje prawo danego kraju. I nie tylko Watykan jest krajem czy obszarem tak zarządzanym na świecie.
A moja propozycja była spowodowana ilością takich informacji przez Ciebie podawanych. Co za tym idzie musisz się tym interesować a co ty będziesz dalej z tym robił to twoja sprawa.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 15:55   

A co to religia to temat tabu, że trzeba zakładać nowe forum? Nikt nikogo nie zmusza do czytania i odpisywania w każdym temacie.
Ja np. nie zawsze mam czas żeby czytać różne artykuły czy doniesienia, a jak Zet wklei taki artykuł na forum to nic mi nie umknie - wystarczy, że w wolnej chwili sobie zerknę na forum.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 16:15   

Nikt przecież nie powiedział tego, że religia to temat tabu, ale jak Tomas słusznie zauważył Zet bardzo dużo podaje informacji o "czarnych" i to już staje się ........i nic nowego nie wnosi . Wszyscy już znamy Jego opinie na ten temat. A tak jak słusznie zauważyłaś nikt nikomu nie każe tego czytać i odpisywać.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Sikor 


Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 379
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Luty 2009, 20:44   

Monika napisał/a:
Ja Ci dzisiaj urządzę Watykan w domu


buhahahahah
_________________
SIKOR
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Luty 2009, 08:43   

Maćka napisał/a:
Nikt przecież nie powiedział tego, że religia to temat tabu, ale jak Tomas słusznie zauważył Zet bardzo dużo podaje informacji o "czarnych" i to już staje się ........i nic nowego nie wnosi . Wszyscy już znamy Jego opinie na ten temat.
W ogóle co Wy teraz macie za problem? Nie rozumiem dlaczego próbujecie innym czegoś zakazywać (zresztą to nie pierwszy raz - podobnie było gdy już wcześniej pisałem o zabobonach albo w dyskusji o kodeksie pracy czy prawach pracownika). Na maila przecież Wam nie wysyłam tych informacji tylko umieszczam na stronie, na której każdy może umieszczać to na co ma ochotę.
Myśląc w taki sposób można by czepiać się Maćki, że dla kogoś jest nudne jak pisze o muzyce, bo i tak już wszyscy znamy jej opinię na ten temat i wiemy, że lubi reggae czy też flyszmana w odniesieniu do latania. (Wcale tak nie myślę to tylko analogiczne przykłady.)
Jak mi nie odpowiada jakiś temat czy dyskusja na forum to nie robię nikomu głupich uwag tylko po prostu nie biorę udziału w tej dyskusji.

Natomiast jeżeli ktoś uważa, że za dużo jest postów dotyczących religii to może zmienić te proporcje pisząc dużo postów na inne tematy.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 13 Luty 2009, 09:26   

Chciałabym odnieść się do posta powyżej, ale myślę, że dyskusja jest zbędna bo tak będziemy w kółko jeden na drugiego.
Chciałam tylko dodać, że nikt nikomu niczego nie zakazuje, ale każdy może mieć swoją opinię i głośno wyrażać swoje myśli i brać udział w dyskusji. Czyż nie? Nawet jeśli inna osoba uważa, że jest to robienie głupich uwag. Jestem osobą szczerą (choć niektórym się to nie podoba) i nie będę ukrywać ani "maślić" komuś jeśli nie zgadzam się z czyjąś opinią.
Ach i jeszcze jedno postów na temat muzyki reggae i jakiejkolwiek innej muzyki nie będę już umieszczała nie lubię zanudzać ludzi. I nie jest to głupia uwaga.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Sikor 


Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 379
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Luty 2009, 16:38   

nie ma sie co kłucić........hasło zrobie Ci w domu watykan...... rekord świata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
SIKOR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12