Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polska Rada Resuscytacji
Autor Wiadomość
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 10:13   Polska Rada Resuscytacji

Warto od czasu do czasu zaglądać na stronę - Polskiej Rady Resuscytacji, to właśnie jej wytyczne są najważniejsze w udzielaniu pierwszej pomocy.
A tutaj jest TEST, który warto rozwiązać, możemy uświadomić sobie jaka jest nasza wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 17:44   

musze sobie poprzypominać co nieco...

fajna pod tym względem jest np gra americasarmy

zeby pograc jako medyk trzeba przejsc trening gdzie mozna sie sporo dowiedziec na temat reanimacji i udzielania pierwszej pomocy, sposobów ucisku ran itd
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Sierpień 2009, 08:06   

W weekend brałam udział w bardzo fajnym kursie i uzyskałam tytuł ratownika tlenowego DAN. Ogólnie szkolenie dotyczyło udzielania pierwszej pomocy tlenowej w wypadkach nurkowych. Najpierw mieliśmy dużo informacji na temat ogólnego udzielania pierwszej pomocy, a co najważniejsze było bardzo dużo manekinów, także każdy po kilkanaście razy ćwiczył reanimacje. Manekiny były na tyle fajne, że można było podłączyć je do komputera i było widać czy akcja przebiegała prawidłowo, można było ustawić je tak, że np. reanimowaliśmy delikatną kobietę albo postawnego dziada. Na drugi dzień po tym szkoleniu aż bolały mnie ręce od tej reanimacji. Szkolenie było super, mam zamiar tego typu szkolenia powtarzać, dają na prawdę wiedzę, oraz umiejętności. Ratowanie życia powinno być pewnym schematem... jakby to było w praktyce to na 100 % nie wiem, ale póki co sądzę, że bez wahania podjęłabym akcję resuscytacyjną.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13