Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Praca w nocy powoduje raka?
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Listopad 2009, 11:14   Praca w nocy powoduje raka?

http://praca.wp.pl/kat,18...,wiadomosc.html - ciekawe czy większe ryzyko raka powoduje tylko praca w nocy czy też ogólnie nocny tryb życia...
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Listopad 2009, 12:13   

Na pewno chodzi o nocny tryb życia... tylko chodzi tu o kwestie odszkodowań, nikt nie da odszkodowań za nocny tryb życia.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Listopad 2009, 20:44   

jak chodziłem na studia to czesto zdarzalo sie ze chodzilem spac o czwartej albo piątej... a teraz... nie ma szans....
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2009, 08:07   

Newman napisał/a:
jak chodziłem na studia to czesto zdarzalo sie ze chodzilem spac o czwartej albo piątej... a teraz... nie ma szans....
Mam to samo... czyli co myślisz, że się starzejemy? :632:
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Listopad 2009, 20:04   

Nie wiem czy ja to tylko zauważam ale większość tego typu artykułów nie podaje konkretnych wyników czy konkretnych potwierdzeń naukowych. Najprawdopodobniej nie noc tylko brak snu czy też przemęczenie mają tu większe znaczenie niż to, że praca wykonywana jest w nocy. Jakby ogólnie na te wszystkie ciekawostki i doniesienia odnośnie chorób nowotworowych patrzeć to prawie nic nie wolno (tego nie jeść, tamtego nie pić, tu nie chodzić, tam nie przebywać).A sam artykuł dzięki tytułowi ma odpowiednią ilość kliknięć chociaż to stek niepewnych i bzdurnych informacji. Wnioskując tego typu wiadomości to nie być i umrzeć po prostu na śmierć bo tak kończy się życie oczywiście nic przy tym nie poznając i nie korzystając z czasu, który tylko jeden jest nam dany. Zmierzam do tego, że nic pozytywnego tego typu informacje nie wnoszą do naszego życia a mogą wręcz przeciwnie powodować wiele negatywnych stanów. I jak mi powiedział mój znajomy doktor nauk medycznych: "najgorszą rzeczą jaka wydarza się ostatnio w medycynie to ilość informacji niepewnych i nieprawdziwych trafiających do ludzi poprzez media co powoduje negatywne nastawienie do leczenia a tym samym gorsze wyniki w powrocie do zdrowia". I ja się w sumie z tym zgodzę bo wiara w technikę czy też sposób leczenia i chęć wyzdrowienia wzmacniają (w zależności od człowieka) jakość i szybkość powrotu do zdrowia.
Wracając do możliwości dłuższego posiedzenia w nocy to u mnie ta tendencja nie spada a wręcz z upływem czasu wzrasta bo potrzebuje mniej snu niż kiedyś. Oczywiście to wszystko jest zależne od tego o której z rana trzeba się podnieść z wyra oraz innych czynników.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12