Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana protokołu na HTTPS
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 00:57   Zmiana protokołu na HTTPS

Jak pewnie zauważyliście łączycie się teraz z forum za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS. Prawidłowy adres teraz jest taki https://luzik.eu. Nie wszystko może na początku działać. Na razie zauważyłem problemy z załącznikami.
Piszcie tutaj co jeszcze nie działa.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 11:18   

Teraz forum jest tak bezpieczne niczym konto internetowe banku szwajcarskiego. :brawa:
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 11:53   

Mam na razie dwa problemy. Ciągle wyskakują mi jakieś okienka z prośbą o potwierdzenie tego, czy na pewno chcę zobaczyć niebezpieczne informacje. I druga rzecz: nie mogę zmieniać raz napisanych postów. Proszę o pomoc. Nie chcę widzieć ciąglę tych okienek i wolałbym mieć możliwość zmiany postów czasem. Poza tym reszta bez kłopotów działa.
_________________

 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 13:32   

Wybierając temat za 1 razem pojawia mi sie błądw odnajdywaniu, cofając i wchodząc jeszcze raz jest ok.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Wrzesień 2006, 19:02   

Najlepszym rozwiązaniem waszych błędów byłoby zainstalowanie lepszej przeglądarki np. Firefoxa lub Opery, bo ja ich używam nie mam takich problemów. Jak już tak się upieracie przy gównie Microsoftu to zainstalujcie Internet Explorer 7.

Stawiar napisał/a:
Ciągle wyskakują mi jakieś okienka z prośbą o potwierdzenie tego, czy na pewno chcę zobaczyć niebezpieczne informacje.
Wejdź w Panel sterowania albo w Internet Explorerze w Narzędzia i dalej Opcje internetoweZabezpieczeniaInternetPoziom niestandardowyWyświetl zawartość mieszanąWłącz.

Stawiar napisał/a:
I druga rzecz: nie mogę zmieniać raz napisanych postów.
Wejdź w Panel sterowania albo w Internet Explorerze w Narzędzia i dalej Opcje internetowePrywatność → poziom Akceptowanie wszystkich plików.

Tomas napisał/a:
Wybierając temat za 1 razem pojawia mi sie błądw odnajdywaniu, cofając i wchodząc jeszcze raz jest ok.
Nie stwierdziłem tego błędu, podaj więcej szczegółów.
_________________
 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 07:24   

a nie ma tego po polsku?
mnie to nie przeszkadza, ale w pracy korzysta z mojego netu ciut wiecej "poliglotów"

[ Dodano: 20 Wrzesień 2006, 09:18 ]
a z tym niewyświtlaniem to ja tez mam, jak pierwszy raz klikne to pozazuje ze nie ma takiej strony
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 10:07   

A u mnie wsjo gitara i działa jak działało :-)
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 10:14   

Firefox i Opera są po Polsku, nawet wersje beta są spolszczone. Natomiast firma Microsoft nie bardzo dba o Polaków więc wersja w naszym rodzimym języku jak zwykle pojawi się na samym końcu (kolejny argument za zmianą przeglądarki). Zainstaluj sobie Firefoxa oraz/lub Operę i używaj tej przeglądarki, która Ci się bardziej spodoba. Instalacja kolejnej przeglądarki nie usunie Ci Internet Explorera - będzie można korzystać ze wszystkich przeglądarek.
  • Firefox 2.0 RC1 PL jest tutaj,
  • Opera 9.02 PL jest tutaj.
Co do niewyświetlania to ja nie wiem o co chodzi, bo u mnie wszystko się wyświetla za pierwszym razem. Podajcie więcej szczegółów, może wklejcie zrzut ekranu to sobie popatrzę.
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 10:26   

Bardzo bym prosił o uwzględnienie tego, że wiele osób korzysta z FORUM w pracy. Mimo, że FF czy OP są lepszymi przeglądarkami to jednak nie mamy możliwości reinstalacji. Niestety.
_________________

 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 11:03   

oto co widze
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 11:24   

adres jest jakby co taki

https://luzik.eu
 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 11:37   

za 2 razem się włącza ale za pierwszym jest właśnie taka kaszana.

Poza tym moi mili. pewna sprawa wpadla mi w oko- otóż:


jeśli mnie wzrok nie myli to jest to liść znany, nie przez wszystkich lubiany
dlatego tez uprzejmie proszę aby identyfikatorem wizualnym naszego forum była roślina lub coś co oddaje wszystkich nas upodobania wspólne,

nie identyfikuje się z marihuana w najmniejszym stopniu

Dlatego proponuje zmianę indentyfikatora - moze jakies propozycje? albo ankieta?
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
kubek 


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 12:40   

A ja myslalem ze to natka pieruszki :) .

Co do wywalania sie stron, mysle ze moze byc to poczesci kiszka z odczytywaniem certyfikatow po httpsie . Mialem pare razy tak ze sie nawet w Mozilli nie otworzyla stronka ,ale to raczej bylo zwiazane z obciazeniem, albo kwilowa niedostepnoscia serwera.

Jakmacie IE 6.0 tojak namoje nie powinniscie miec zadnych problemow, bo tam i tak szyfrowanie idzie 128bitowe.

[ Dodano: 20 Wrzesień 2006, 12:47 ]
Zauwazylem u Moni ze ma Http error 500 na jednej zakladek , jak ten blad tez sie pojawil przy otwieraniu GTW to serwer widac nie domaga.

!!!! Jeszcze jedna rzecz , na ten blad w IE byl patch Microsoftu . Nie wiemczy macie mozliwosc instalacji czegokolwiek na waszych kompach , ale jezeli macie problem z dostepem do strony po tym jak adres zostal zmieniony na https .... to polecam.

Update for Internet Explorer 6 Service Pack 1 (KB831167)
Brief Description
If you've recently had trouble logging on to Web sites or completing Internet transactions - or if you have started seeing the message "HTTP 500 internal server error" when trying to visit secure Web sites - then you might need this update.

A tu adres ::
http://www.microsoft.com/...&displaylang=en

----------------------------- ----------------------------- -----------------------------

Tu tak troche bardziej szczegolowo o HTTP Error 500 - Internal server error ==
Opis bledu :

HTTP Error 500 - Internal server error
Introduction

Your Web server encountered an unexpected condition that prevented it from fulfilling the request by the client (e.g. your Web browser or our CheckUpDown robot) for access to the requested URL.

This is a 'catch-all' error generated by your Web server. Basically something has gone wrong, but the server can not be more specific about the error condition in its response to the client. In addition to the 500 error notified back to the client, the Web server should generate some kind of internal error log which gives more details of what went wrong. It is up to the operators of your Web server site to locate and analyse these logs.

500 errors in the HTTP cycle

Any client (e.g. your Web browser or our CheckUpDown robot) goes through the following cycle when it communicates with your Web server:

* Obtain an IP address from the IP name of your site (your site URL without the leading 'http://'). This lookup (conversion of IP name to IP address) is provided by domain name servers (DNSs).
* Open an IP socket connection to that IP address.
* Write an HTTP data stream through that socket.
* Receive an HTTP data stream back from your Web server in response. This data stream contains status codes whose values are determined by the HTTP protocol. Parse this data stream for status codes and other useful information.

This error occurs in the final step above when the client receives an HTTP status code that it recognises as '500'.
_________________
wykształciuch technikalialny
Ostatnio zmieniony przez kubek 20 Wrzesień 2006, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 14:22   

Jasne Kuba, jasne. Oczywiście. Wszystko ok. Rozumiem. Połóż się. Zrelaksuj. I jeszcze raz wytłumacz, pod POLSKU, DUŻYMI LITERAMI. Albo lepiej nie. Lepiej odpocznij jeszcze chwilkę.

A tak wogóle, to po co te zmiany. Tamto przecież dobrze działało. A po co nam jakiś super bezpieczny serwer czy coś tam bóg wie co. Przecież my tu nie mamy na forum żadnych isntrukcji obsługi bomby neutronowej. Nie mieszczajcie kochani Admini. Bo się wreszcie coś na prawdę skapiszonuje.
Ostatnio zmieniony przez Stawiar 20 Wrzesień 2006, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Wrzesień 2006, 15:24   

relax... ZET to smart guy i na pewno nic zlego sie nie stanie... :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12