Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TopGun
Autor Wiadomość
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2006, 12:12   TopGun

ten film tez poszukuję w trybie pilnym...czy ktoś coś wie o ewentualnym posiadaczu?
_________________
Roland
 
 
     
DiPi 
Janowo Team


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 550
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2006, 18:20   

TOP GUN mam na bank !!! tasma VHS :-/ a miłość w rytmie rap jeszcze nie szukałem
_________________
button stats bikestats.pl
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 08:58   

dzieki wielkie DiPi ale ja potrzebuje DVD lub CD...jak nie bedziesz mogł mi takiej wersji zorganizowac to sie przejde na chemika. mimo wszystko bardzo dziekuje za caly wysilek
_________________
Roland
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 09:25   

Pewnie w wypożyczalniach jest http://BHV.pl/film.php?id=10346.
_________________
 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 09:28   

my jesteśmy właśnie na etapie przegrywania starych kaset VHS na płyty, chcemy namówić naszych ojców na zlikwidowanie video z półek, skoro postawili już obok nich nagrywarki DVD, tylko zawsze padały argumenty że oni będą wracać do wspomnień sprzed lat... i bez video filmoteki nie da się przeglądnąć,
otóż ponoć da się to zrobić- można podłączając video do nagrywarki DVD przegrać kasetę na płytę, no i nie będzie już obawy o rozmagnetyzowanie kaset i utraceniu bezpowrotnym wspomnień sprzed lat
no ale do rzeczy: myślę ze to samo można zrobić z Top Gun-em!
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 10:28   

Kiedyś przegrywałem jakieś stare rodzinne imprezy z VHS na DVD. Tylko aby uzyskać najwyższą jakość lepiej jest to zrobić na komputerze.
Ja to robiłem tak, że kamerę z kasetką (jak nie było to magnetowid) podłączałem do karty TV i zgrywałem zapisując bezstratnie obraz (w rozdzielczości 720×576) i bezstratnie dźwięk (częstotliwość próbkowania 48 kHz) na dysku. Następnie obrabiałem obraz np. odszumianie (wynik oczywiście zapisywałem bezstratnie) i obrabiałem dźwięk np. maksymalizacja. Potem jakimś dobrym programem do kompresji, który ma najlepsze algorytmy enkodowałem obraz do MPEG-2; robiłem to w najdokładniejszym trybie, mając wpływ na wiele parametrów kompresji, czego niestety nie ma w stacjonarnych nagrywarkach (u mnie na Athlonie 64 3200+ to trwało nawet kilkanaście godzin!), ale przynajmniej mam pewność, że wycisnąłem wszystko co się dało z formatu MPEG-2. Dźwięk kompresowałem do Dolby Digital.
Jednak jest to bardzo czasochłonna robota i trzeba mieć duuużo wolnego miejsca na dysku, ale można dużo się nauczyć.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 10:32   

zet ... ciekawe ile by to trwalo na moim domowy athlonie xp1500+
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 11:01   

Pewnie długo, ale to kwestia ustawień. Ja sobie zawsze kompresje włączam na noc, ale jak się obrabia pliczek który zajmuje np. 60 GB to wszystko trwa długo. Ja nawet muzę kompresuję bezstratnie, bo przy dzisiejszych cenach nośników można sobie pozwolić żeby na płytę CD-Audio poświęcić 300 - 500 MB, za to nie tracę przy tym nawet jednego bitu informacji, a jak potrzebuję skompresować jakąś muzę stratnie to używam formatu AAC, który często jest zapisywany w kontenerze mp4.
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 11:04   

Potrzeba przegrać z VHS na DVD? Służę! Podpinamy VHS do nagrywarki i lecimy. Trwa to tylko tyle co film. Nic ponadto. W nagrywarce jest przetwornik AC więc wszystko idzie w miarę szybko. Jak kokuś potrzeba, to zapraszam.
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 11:12   

no i to sie nazywa metoda bezstratna czasowo :)

Zet, może ja ci podrzuce troche z tych kaset, bo ja ona kamery nie mam, ani Athlonia 64 3200+ , i karty TV tez nie :) no i cierpliwosci dla jakis staroci tez nie :)
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 11:38   

No czasu można na tym dużo stracić, a jak wiadomo czas to pieniądz.
Tylko w przypadku stacjonarek nie ma się praktycznie żadnej kontroli nad kompresją. Jak można ustalić przepustowość w kbit/s lub w Mbit/s to jest dobrze, ale w większości nagrywarek nawet tego nie ma, że już nie wspomną o innych parametrach czy tablicach kwantyzacji. Poza tym materiał z VHS, z reguły można jeszcze trochę „poprawić” poprzez obróbkę na kompie. Ja zawsze kompresowałem kilkuminutową próbkę filmu z różnymi ustawieniami i wybierałem te ustawienia które dawały najlepszą jakość. W końcu warto raz się postarać i dobrze to zrobić, żeby potem do końca życia mieć lepszą jakość.
Na początku miałem cierpliwość do tego, ale po kilku kasetach dałem sobie spokój na jakiś czas i reszta kaset zalega na półkach.
PS. Ogłaszają się ludzie, którzy za przegranie kasety VHS na płytę DVD takim sposobem jak pisał Błażej kasują 100 zł od kasety i moi starzy chcieli dać do przegrania kilka kaset, ale obiecałem im że to zrobię gdy mi za tą kasę kupią kartę TV. A jak już mi kupili i się zobowiązałem, to musiałem to zrobić...
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 12:06   

To prawda co pisze ZET. W przypadku dubbingu VHS DVD-RW nie ma właściwie żadnej możliwości ingerencji w efekt końcowy. Owczywiście oprócz jakości materiału końcowego. Można ustawić, że materiał przegrany na płytę będzie w gorszej lub lepszej jakości, będzie zajmował więcej lub mniej mniejsca na płycie lub dyscku stacjonarki.

Plusem tego rozwiązania jest to, że w stosunkowo krótkim czasie dostajesz, to czego chcesz, czyli VHS na DVD. Lepszy, gorszy, ale jest. W przypadku archiwizacji nagrać, których i tak nikt nie ogląda częściej niż raz na 563 lata to jest wystarczające. Ale nie polecałbym nikomu ogładać w ten sposób trylogii Władcy PIeścieni bo się można lekko załamać jakością.
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 12:11   

Stacjonarne nagrywarki DVD są dobre gdy chcemy coś nagrać z TV, co tylko raz obejrzymy np. mecz czy jakiś film.
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 13:00   

No wygoda jest. Na reszcie nie ma bałaganu w kasetach. Jak się dużo z TV nagrywa, to później nie wiadomo co jest gdzie.
_________________

 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Listopad 2006, 13:31   

Pamiętajcie, że Zet to maniak na punkcie dobrej jakości w małej ilości ;-) . Nawet ja już wiem conieco o kompresji dzwięku i obrazu, przeczytałam nawet praca inżynierską mojego męża o kompresji hehe :-P
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12