Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Newman
17 Listopad 2006, 16:25
Konkurencja ;-(
Autor Wiadomość
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2006, 20:32   

Myślę, że nie ma żadnego problemu gdyż zawsze można wydzielić odpowiednie grupy jak będzie taka potrzeba. Z resztą lubię wymieniać poglądy z wieloma osobami może dlatego, że jestem osobą otwartą. Nie znaczy to jednak, że będę się komuś zwierzał i prosił o radę osobą mi nie znanym. W tej chwili do naszych ekipowych tematów nie ma nikt nieznany dostępu. Po za tym myślę, że każdy z nas jest osobą, która chętnie dowie się wielu ciekawych rzeczy. A pamiętajcie, że największą skarbnicą wiedzy są ludzie, którzy mają wiedzę teoretyczną popartą praktyką. Kolejną ważną rzeczą jest utrzymanie forum na serwerze i odnawianie domeny co wiąże się niestety z kasą, a im więcej osób będzie na forum tym ....
Kochani nie bójcie się nowych znajomości bo nigdy nie wiecie czy nie poznacie swoich przyjaciół, z którymi będziecie mieli masę tematów i pozwoli to mile spędzać czas.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 07:27   

ehh, nadinterpretacji nie ma końca

Może małe porównanie, jakbym robiła imprezkę ekipową w domu to nie zaproszę na nią wcześniej nie znanych osób- np. sąsiadów których znam tylko z imienia :) jak bede chciała ich poznać to zaproszę ich na imprezkę tematyczną:sąsiedzi- wtedy pewnie latwiej będzie znaleźć wspólne tematy, i ani ekipa na swojej imprezie ani sąsiedzi na swojej nie będą sie źle czuli,
ot co...

Legenda,
imprezka= Forum
ekipa= ekipa znanych i lubianych osób
sąsiad= przypadkowy nowy użytkownik Forum, którego znamy tylko z nicka
imprezki tematyczne= inne forum
organizacja takich imprez świadczy o braku zamykania się na inne, nowe znajomości :)

W znanym sobie sosie łatwiej o "Luzik" a tak trzeba bedzie zmienić nazwę forum :P

Ale Luzik, na razie nam to nie grozi, obcych- ktorych na prawde nikt nie zna jest jak na lekarstwo, a forów w necie miliony, wiec szansa ze ktoś nieznajomy tu dołaczy marne, no może jestem pesymistka...

A czy wy sie zastanawiacie w jakim tamacie jesteście i piszecie i czy ono jest dostępne czy nie?? Bo ja nie, w końcu miał być luzik, a nie spinka :)
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
Ostatnio zmieniony przez MonSta 16 Listopad 2006, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 09:04   

Ja ogólnie jestem za tym, żeby forum luzik było mega forum, z mega ilością osób zarejestrowanych, a o tym kto do czego ma dostęp to mają wpływ admini a oni chyba wiedzą co robią, no nie? Poza tym w takich działach ogólnie dostępnych jak kinematografia czy kulinaria nie ma nic do ukrycia, jakby wszyscy myśleli tak jak Wy to pewnie w ogóle internet by się nie rozwinął.
_________________
 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 10:14   

pozdrawiam wszystkich członków ciemnogrodu nie przyczyniających się do rozwoju internetu

Monia, prosze Cie, ale nie z takimi tekstami od rana...
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 11:37   

Monika napisał/a:
Ja ogólnie jestem za tym, żeby forum luzik było mega forum, z mega ilością osób zarejestrowanych,

Ja jestem za tym, aby forum było nasze, szczerze mówiąc nie sądzę, abym poczuła potrzebę kiedyś porozmiawiania, czy uzewnętrzniania się przed osobami mi nie znanymi. POza tym, my sie wszyscy znamy,osoba postronna myślę, że czułaby się dziwnie (ja bym się czuła) i nie zrozumiałaby pewnych naszych tekstów. Jak będę chciała rozmawiać z tłumem ocych ludzi, to wejdę na ich forum i już.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 11:47   

MonSta napisał/a:
pozdrawiam wszystkich członków ciemnogrodu nie przyczyniających się do rozwoju internetu
...ale Ty jesteś złośliwa. Dzięki temu, że internet jest tak rozpowszechniony podejrzewam, że nie miałabyś problemu aby znaleść takie forum, które maksymalnie będzie Ci odpowiadało, bo tutaj ciągle coś Ci nie odpowiada.

Poza tym naprawdę do jakichkolwiek prywatnych rzeczy, które chcecie tutaj pisać nie ma dostępu nikt obcy. Naprawdę nie musimy się niczego obawiać. Chyba traktujemy to forum jako zabawę, a jak ktoś z nas będzie miał problem to myślę, że spotka się z przyjacielem na kawie i mu się zwierzy a nie na forum dyskusyjnym :-)
_________________
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 12:40   

No tak, w takim razie zadam banalne pytanie: Po co nasze forum ma być pełne ludzi, skoro i tak większość obcych nie miałaby dostepu do naszych prywatnych rozmów typu "ekipowe pogauchy"? Ja zwyczajnie nie widzę sensu, nawet dla tych obcych osób. Osobiście nie rejestrowałabym si enigdy na forum, gdzie nie mam dostępu do wsyzstkiego. Czułabym się jak outsider.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 13:13   

Ale te osoby mogą mieć na forum Luzik na przykład swoje własne prywatne fora (o ile w ogóle ktoś tu będzie chciał założyć konto) do których ludzie z Ekipy nie będą mieli dostępu.
Emicha napisał/a:
Osobiście nie rejestrowałabym si enigdy na forum, gdzie nie mam dostępu do wsyzstkiego. Czułabym się jak outsider.
Przecież nie masz dostępu do forum Faceci, forum Absolwenci ZSE możesz tylko przeglądać, a forum Zakazane używki w ogóle nie widzisz.
Poza tym przecież nie musicie pisać w temacie, który założył ktoś nieznajomy; a każdego kto się nie spodoba zawsze można wywalić z forum lub nawet zablokować dostęp do forum z jego adresu IP.
Inna kwestia to taka, że w działach ogólnodostępnych chciałbym sobie z kimś podyskutować np. o programowaniu, Tomas np. o reklamie, Stachu o car audio... - z własnego doświadczenia wiem, że na forach można się najwięcej nauczyć. Wydaje mi się, że bez sensu jest się ograniczać na nowych ludzi, skoro ich obecność nie ograniczy naszej ekipowej prywatności, a w ogóle to pewnie i tak nikt tu się nie dołączy tylko niepotrzebnie jest zamęt robiony. No i Tomas też ma rację, że utrzymanie forum kosztuje - jak będzie jeszcze więcej ludzi to mogłaby to być równowartość ceny piwa w pubie dla każdego użytkownika (rocznie).
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:06   

hmmm..

wydaje mi sie ze wiem o co chodzi w tym calym balaganie...

uwydatnila sie różnica w tym jak poszczególne osoby postrzegaja to forum.

Zakladajac pierwsze forum na forumer.pl chcialem stworzyc forum tylko dla nas. Nie chcialem tworzyc forum ogolno dostepnego na ktorym watki moga podejmować osoby z poza ekipy. np: U nas w mięsnym w katowicach byla zielona kielbasa w sprzedaży wczoraj.
W sieci jest wiele forów gdzie można gadać o dupie maryni z ludzmi z calego świata i poznawać nowe osobowości. To mialo być nasze forum i tylko nasze - brak osób z zewnątrz.
Monika podaje przykład kulinariów i kuchni. Czy jest to jakas tajemnica?
Powiem szczerze ze na naszym forum nie chce zeby moje przepisy albo moje opinie krytykowal badz chwalil ktos kogo nie znam. Jak poczuje potrzebe podzielenia sie tym z innymi to dam posta na kulinaria.pl czy gdziekolwiek indziej.

Nie wiem czy jestem dobrze zrozumiany mam nadzieje że tak.

Domena jest Zeta i to tylko on za nią płaci i może z nią zrobić co chce. Tomek bardzo dużo pracy w to włożył a efekty sami widzicie - jest super.

Wydaje mi sie żę stanęliśmy na rozdrożu. Część z nas chce prywatnego forum, część z nas chce forum publicznego. Każdy ma swój pogląd wiec apeluje do obu stron konfliktu o tolerancje gdyż każdy może mieć swoje zdanie - niekoniecznie takie samo jak druga osoba.

Moim zdaniem powinniśmy zrobic ankiete wyznaczającą dalszy trend tego forum. No i jest pare opcji:
1. zostajemy kompletnie przy tym tak jak jest teraz - olewamy temat i gadamy sobie dalej czyli zobaczymy co bedzie
2. tworzymy nowe forum calkiem prywatne by nieobciazac Zeta i nie blokować rozwoju forum luzik.eu
3. blokujemy forum luzik.pl przed nie znanymi osobami - to nie jest to co chce Zet Tomas Monika
4. inne?
4.
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:37   

Nowy dobrze to wszystko wyjaśnił. Forum z założenia (tak przynajmniej myślę) miało być dla EKIPY. Jednak jesli Zet płaci za domenę, to trudno mu odmówić robienia co mu się podoba. Jak chcecie, ja powiedziałam co myślę.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 14:44   

Jest jeszcze taka możliwość żeby zrobić na stronie głównej forum Luzik nowe forum Ekipa i w nim założyć fora: Imprezy, Pogaduchy, Kulinaria... - wszystko co chcecie ukryć i tam poprzenosić niektóre istniejące tematy. Wtedy będzie forum dla ekipy, gdzie nikt inny nie będzie miał dostępu, ale pozostaną też inne fora. Wtedy ludzie, którzy mają coś do ukrycia mogą w ogóle nie pisać na reszcie for tylko w ekipowym forum.
Ale na razie może zostać tak jak jest - mi to odpowiada.
PS. Domena to drobnostka - Tomas za serwer zapłacił dużo więcej, ale tu nie chodzi o kasę.
_________________
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 15:16   

No nieeeeee. Dopiero co się forum zaczęło, a już się ma rozlecieć. Jesteśmy niczym polskie partie polityczne. Jeszcze się nie rozbujają, a już koalicje, rozłamy.

Od zawsze tak było, a przynajmniej odkąd pamiętam, że nasza ekipa czuła się najlepiej we własnym sosie. Tak było podczas pierwszych imprez w Sogo (gdzie nas Tomas wyciągał). Tak jest i teraz na sieci. Ekipa już taka jest:

1. jakie są najlepsze plaże - tam gdzie nie ma ludzi
2. jakie są najlepsze kluby - tam gdzie wszystkich znamy
3. jakie są najlepsze fora - takie gdzie nikt obcy się nie pałęta.

I pewnie można tak jeszcze długo. Jeżeli ZET i MONIA mają ochotę na rozszerzenie listy gości, no problem. Ścisła EKIPA może się przenieść na inny adres. W końcu na forum i tak głównie umawiamy się na imprezy, doradzamy jak coś dobrze ugotować i uprzyjmemniamy sobie dowcipami nudne zawodowe życie w pracy. Jeżeli ZET i MONIA zdecydują się na większą aktywność w innych miejscach sieci, to szkoda. Bo będzie mi brakować dyskusji z NIMI o wielu ważnych elementach życia. Ale jeżeli mamy się rozstać w SIECI, to zróbmy to na wesoło, bo przecież to w końcu tylko INTERNET.
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 15:21   

Dzieki za propozycję eksmisji, ale ja nie mam ochoty na zmianę forum. To jest jedyne z którego korzystam tylko i wylacznie dlatego ze mozna pogadac z ziomalami.
Newman wszytsko wyjaśnił, admini niestety maja podzielone zdania. JEstem za sformułowaniem ankiety.
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2006, 17:34   

wiec ja jestem za opcja numer 1

i niech tak na razie zostanie... z ważywszy na fakt malego zainteresowania tym forum osób nieekipowych nie mamy tutaj do czynienia z wszechobecnym spamem ktorego czytać i tak bym nie zamierzał.

jestem daleki od radykalnych posunieć wiec sądze ze możemy zostać przy tym co jest a jak cos nie bedzie sie komus podobało to podyskutujemy tak jak teraz. czy wszyscy są za??

dziekuje... wracajmy do spamu ekipowego :-)
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Listopad 2006, 13:51   

No po prostu rewelacja, właśnie dowiedziałam się, że dwójka naszych najbliższych znajomych (czyli moich i Zeta), którzy są zarejestrowani na tym forum, po przeczytaniu, że nie chcecie obcych a oni nie moczą się w tym Waszym sosie o którym pisał Błażej, więc poczuli się jako obcy i zrezygnowali z wchodzenia na forum.
Super, dzięki!

PS. A wiecie, że jak doda się więcej składników do sosu to można ulepszyć jego smak?
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13