Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
O co chodzi?
Autor Wiadomość
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Luty 2007, 22:47   O co chodzi?

Siedziałem dzisiaj w domku i się zastanawiałem gdzie bym sobie poszedł coś zjeść nowego i tak naprawdę nie wiem bo wydaje mi się,że w większości lokali w Bydgoszczy już byłem. Dlatego chciałem stworzyć forum w którym będzie można się dzielić swoimi opiniami na temat dobrego papu czy jakiś nietypowych drinków czy miejsc w których byliście. Należało by tu zamieszczać nazwę lokalu i potraw jakie mieliście okazję spróbować czy jakie warto polecić. Nie musi to być w Bydgoszczy ale z całej Polski czy świata. W końcu każdy z nas podróżuje, jeden więcej drugi mniej ale zawsze warto wiedzieć co można i co należy skonsumować będąc w danym regionie. Dlatego chwalcie się i podpowiadajcie gdzie można zaspokoić rządzę obżarstwa :lol:
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Luty 2007, 08:58   

Ja z mężulem polecamy Sushi na Gdańskiej w bramie niedaleko PKO i chyba niedaleko IQ. Pyszne sushi, można sie najeść a na deser lody w wydrązonej skórce pomarańczy. Koszty...zależy za jaką potrawę, ale jest to zawsze coś innego.

Nie wiem, czy jest sens wspominać takie miejsca jak Manekin, Gazdówka, czy Soplica, bo chyba wszyscy tam już byliśmy. Ale to pytanie do autora postu.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
MonSta 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 800
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Luty 2007, 09:07   

Pamiętam jak w czasie remontu kiedy nie było czasu na sen, a tym bardziej na robienie jedzenia no i możliwości jedliśmy regularnie w mieście, ale dzięki temu zwiedziliśmy chyba wszystkie punkty kulinarne w mieście, teraz wracamy czasem do tych ulubionych

najlepsze:
naleśniki- naleśnik zapiekany z serem nr 4 :) Manekin oczywiście
spaghetti- carbonara zapiekane z serem-pizzeria Mario
pomidorowa- mleczak w Kaprysie
żurek- Karczma Młyńska na wyspie młyńskiej
lody- u Sowy na Mostowej deser Tortuffo
sałatka - u Sowy z takimi rolowanymi razem serem i szynką
kebab- Istambuł ale tylko ten na Królowej Jadwigi koniecznie z cacikami i turecką herbatką
ryba- sandacz w winie przyrządzany "Gazdówka" Osielsko/ Żołędowo
dziczyzna- Myśliwska-Osielsko i tam koniecznie pieczone ciasta wystawione na blachach na wejściu-ale jeśli chodzi o knajpę to strasznie tam ciasno, napchane tych stolików, zdecydowani lepiej jak jest ciepło i jest czynny ogródek, niestety dosć drogo
pizza z maksymalną ilością sera- Pizzeria Reno? na długiej na wysokości ul. Jezuickiej- pizza amerykańska
pizza tradycyjna na grubym spodzie - AMBAR ul. Dworcowa 22
ryż z owocami i czekoladą i koktajl bananowy tylko w Greenway :)
kurczak -KFC

ale nie ma jak obiadek w domu :)
_________________
STOP NADINTERPRETACJI
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 23 Luty 2007, 09:16   

MonSta napisał/a:
ale nie ma jak obiadek w domu

Też tak uważam :-)
A tak z innej beczki to polecam pyszne drineczki w klubie Tantra (fajna miejscówka do posiedzenia)
I jedzonko w Czarnej Oberży na ul. Rabiańskiej (takie typowo polskie żarło, ale pyszne i dużo.....) . Ostatnio byliśmy tam na obiadku i chyba smakowało
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 23 Luty 2007, 12:23   Chcę żeby było przejżyście i czytelnie.

Widzę, że temat podchwyciliście ale mi bardziej zależało żeby każda knajpa była w osobnym temacie znaczy w Nowym. To ułatwi odnalezienie restauracji (miejsca) do której warto się wybrać jak np. https://luzik.eu/viewtopic.php?t=676 Oczywiście nie trzeba wklejać zdjęć ale opis ogólny by się przydał. Poniżej zawsze będzie można wtedy dodać swoją opinię na temat danego lokalu i zaproponować jeszcze inne dania z menu. Więc jakbyście te wyliczanki powyższe ubarwili i pozakładali nowe tematy to by było piknie :)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 24 Luty 2007, 18:00   To pisał Stawiar

Fajny pomysł Tomaszu na ten temat. Przynajmniej się forumowicze dowiedzą, co warto a czego nie warto zamawiać.

Ja jeszcze dorzucę do listy MonSta...
- Kebab na tależu (nie w bułce, bo ten to na królówce) - tylko w Trojan Horsie na gdańskiej 29 - koniecznie z talarkami ziemniaczanymi (bez frytek) z sosem mieszanym (poezja)

- Lazania wegetariańska - polecam w GREEN WAY na Dworcowej, zajebiste jedzonko, ale niestety szybko trzeba po niej coś przekąsić, bo raczej nie jest mocno kaloryczna

- Hamburgery - tylko w Ambarze na dworcowej (takiej bułki hrupiącej to nikt w mieście nie podaje w hamburgerze)

Niestety muszę się też pożalić na jedną knajpkę. Mówię o Soplicy przy Myślęcinku. Niestety nie polcem. Jakoś wszystko takie kiepskie tam podają. Może akurat źle trafiłem, ale coś tam było nie teges. Radzę jechać dalej na Osielsko.

A może ktoś ma jakieś doświadczenia z takich knajpek co jeszcze nie byliśmy, np.: PIREUS - restauracja grecka na Gdańskiej, GRZYBEK - z tyłu Osielska, TAWERNA - mniej więcej w tym samym fyrtlu, RZYM - raz bylismy, ale mnie ceny przegoniły


JUŻ SIĘ GŁODNY ZROBIŁEM
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Luty 2007, 18:11   

Emicha napisał/a:
Nie wiem, czy jest sens wspominać takie miejsca jak Manekin, Gazdówka, czy Soplica, bo chyba wszyscy tam już byliśmy. Ale to pytanie do autora postu.

Zawsze jest warto pisać bo może jedliście jakieś danie, które wyjątkowo przypadło wam do gustu. Niektórzy jadają częściej po za domem, niektórzy rzadziej a niektórzy w ogóle a może dzięki takim tematom zrodzi się chęć wyjścia np. wspólnego gdzieś coś wszamać albo ktoś znajdzie coś godnego dla siebie do zjedzenia o czym nie wiedział. Dlatego piszcie jak najwięcej na tym forum Restauracje,bary,puby żeby było jak najwięcej informacji o miejscach godnych polecenia :) albo nie wartych odwiedzenia i pozostawienia tam kaski ;)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Luty 2007, 09:10   

Tak, tylko jak wiemy sa gusta i guściki, to co innym baaardzo zasmakujke mnie może wydawać się paskudztwem i odwrotnie, na przykład ślimaczki :am: które ja bardzo lubię.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12