Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polska muzyka
Autor Wiadomość
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 11:44   

A według mnie utwory reggae są wszystkie na jedno kopyto, ten sam rytm... może jest kilka wyjątków, ale poza tym dla mnie to wszystko podobnie brzmi.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Kasia 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 334
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 11:53   

ja generalnie lubie rozny rodziaj muzyki, w zaleznosci od nastroju. Reggae tez jest niezle.
_________________
Katarzyna Sikorska
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 12:54   

A ja się nie zgadzam z tym, że utwory reggae są wszystkie na jedno kopyto.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 13:54   

Emicha napisał/a:
dla mnie to wszystko podobnie brzmi.

a jakie utwory i jakich wykonawców słuchałaś??
Coraz więcej w muzyce pop wykorzystywane są elementy reggae, chociażby moco wchodzi w ten rodzaj muzy Sidney Polak "otwierający wino ze swoją dziewczyną" czy tez Muniek. Nawet nie wiecie jak często w tak zwanym polskim hip hop słychać muzykę reggae i jej różne odmiany. Napisałem tzw Hip Hopie bo to co w większości w radiu leci to pop i dance.
Radziłbym przesłuchać kilka płytek z danego rodzaju muzyką żeby można było cokolwiek oceniać. Ja osobiście polecam w reggowym tonie Natural Dread Killaz, Polski Ogień, Paraliż Band i Habakuk. Każdy z tych wykonawców odmiennie podchodzi do wykonywania tego rodzaju muzyki i brzmi to zupełnie różnie.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 16:52   

Słowa "dla mnie" i "według mnie" zwlaniają chyba z tłumaczenia co? jak? i dlaczego? Napisałam zrweszta że jest może kilka wyjątków. Nazw zespołów nie podam, bo nie znam, nie wiem kto śpiewał utwory które słyszałam.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 17:15   

Emi spokojnie nie nerwowo ;-)
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Kwiecień 2007, 21:29   

Cytat:
Radziłbym przesłuchać kilka płytek z danego rodzaju muzyką żeby można było cokolwiek oceniać.


eee... no nie trzeba od razu calej dyskografii przerabiac zeby cos ocenic...

osobiscie lubie niektore klimaty reagge... choc nie wszystkie mi podchodza... u nas w pracy cos tam chlopaki katuja fajnego ale nie wiem co to ...
 
 
     
Calineczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 264
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 08:28   

a dla mnie na jedno kopyto jest wszystko to co leci w radiu cały ten dyskotekowy chłam czy też hłam, poza tym w rege liczy się tekst i tak samo jak w ska jest przewodni rytm, który się łyszy w każdej piosence, ja juz w pracy nie słucham radia chyba ze radio BIS bo wszedzie to samo leci dicho albo r&b, ja lubie posłuchac czarnej muszy albo beyonce ale nie ciągle i nie z częstotliwością co 2h.
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 09:16   

pewnie na tym patefonie swoim
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 09:50   

Calineczka napisał/a:
bo wszedzie to samo leci dicho albo r&b


Prawda, czy to Zet czy RMF FM czy GRA to wszedzie ta sama muzyka, po prostu bez pewnych utworó dzień byłby dniem straconym, jak się upra na coś, a tym czymś jest zazwyczaj nowość, to nie ma siły, Katie Melua, Beyonce, Brodka, "Relax take it easy" i parę innych - co dwie godziny to samo, no rzygać się chce! A bez Joe Cockera i Tiny T. tez nie mógłby wstać nowy dzień. Zapominają o starych dpbrych kawałkach, nawet nie mówię o jakichś evergreenach, ale chociażby takich, które były na czasie miesiąc czy dwa temu. Lecą albo nowości ale starocie. Jak siedzę w pracy i mam cały dzień włączone radio, to nie ważne że RMF FM czy ZET są najlepszymi stacjami, czasem włączam Radio Złote przeboje, bo tam przynajmniej jest jakaś odmiana.
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 10:04   Od słowa do słowa aż przyjdzie kasanowa

Newman napisał/a:
eee... no nie trzeba od razu calej dyskografii przerabiac zeby cos ocenic...

Panie Dj :D kilka nie znaczy dyskografia ale kilka płytek umożliwi rozeznanie się w danym gatunku muzycznym.
Emicha napisał/a:
Słowa "dla mnie" i "według mnie" zwlaniają chyba z tłumaczenia co? jak? i dlaczego?

A ja wcale nie każe Ci się tłumaczyć,take it easy baby :D Napisałem tylko, że jak coś oceniam to staram się mieć wiedzę na ten temat przed tym za nim podejmę jakieś stanowisko czy decyzję.
Calineczka napisał/a:
a dla mnie na jedno kopyto jest wszystko to co leci w radiu cały ten dyskotekowy chłam czy też hłam, poza tym w rege liczy się tekst i tak samo jak w ska jest przewodni rytm, który się łyszy w każdej piosence

:564: :564: :564: :568: :568: :568:
Słowa, słowa i jeszcze raz słowa, które coś dają i powodują procesy myślowe to jest główny atut tej muzy. Sam rytm i instrumentalizacja w większości wypadków stoi na wysokim poziomie i łączy sekcje dęte z strunowymi w co zgrabnie komponują się instrumenty perkusyjne. Powiem szczerze, że żałuje iż nie odkryłem tego gatunku muzycznego wcześniej. Oczywiście znałem BOBA i Zionów ale to chyba wszystko co przewijało mi się przez uszy.
Kiedyś to typowy czarnuch ze mnie był :mrgreen: W środku czarny a na zewnątrz tylko biały :D
Ja polecam Kaliber, Paktofonike, Abradaba z polskich czarnuchów ;-)
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 10:42   Re: Od słowa do słowa aż przyjdzie kasanowa

Tomas napisał/a:
Ja polecam Kaliber, Paktofonike, Abradaba z polskich czarnuchów ;-)
Ja nie znam się na „czarnej” muzyce, ale z tego co wiem to Kaliber 44, Paktofonika czy Abra dAb właśnie nabijali się z gangsta raperów obwieszonych złotem, śpiewających o strzelaninach i o tym, że laski to szmaty. Właśnie ze względu na teksty nie lubię tego gatunku, choć sama muza jest OK.
_________________
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 10:47   

Kaliber był naprawdę fajny jeszcze z Magikiem, ale już Go nie ma, teraz też chłopaki dają radę, ale moim zdaniem, powtarzam moim zdaniem, to nie to samo chociaż lubię posłuchać.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 10:59   

Zet napisał/a:
właśnie nabijali się z gangsta raperów obwieszonych złotem, śpiewających o strzelaninach i o tym, że laski to szmaty.

No właśnie to są Polscy czarnuchy i ten rodzaj muzy i treści są zupełnie odmienne od Zachodniego wizerunku dlatego też napisałem o "polskich czarnuchach" bo ten rodzaj muzy właśnie wywodzi się od ciemnoskórych.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 11:18   

No to polskie czarnuchy zdecydowanie bardziej mi się podobają od tych amerykańskich. :cool:
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,58 sekundy. Zapytań do SQL: 12