Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prywatne leczenie
Autor Wiadomość
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 11:31   Prywatne leczenie

Coraz więcej osób decyduje się na tego typu usługi czyli na prywatną opiekę lekarską. Jest wiele możliwości korzystania z tej formy. Ostatnio nawet dostałem informacje z banku, ze jestem ubezpieczony i przysługuje mi podstawowa opieka medyczna w ramach rachunku oszędnościowego :shock: z wizytami w domu itd.(Odziwo to było PKO S.A.) Akurat jestem w dobrym położeniu bo wszelkie leczenie zapewnia mi ubezpieczenie w robocie a dokładnie w Centrum Damiana a w Bydgoszczy to Intercor. Różnica w leczeniu diametralna od tzw. publicznej. Zarówno w szybkości dotarcia do specjalisty jak i w samej obsłudze. Dzisiaj również natrafiłem na ARTYKUŁ w tym temacie. Rozejrzyjcie się bo warto mieć taką możliwość a coraz więcej firm, w których pracujecie czy też firm, z których usług korzystacie oferują właśnie tego typu rzeczy.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 12:51   

Ja też korzystam z prywatnej tj. Intecor w Bydgoszczy (zresztą w każdym mieście w Polsce mamy przychodnie współpracujące z Centrum Medycznym Damiana z których możemy korzystać) - sponsoruje mi to mój pracodawca i jestem również bardzo zadowolona z obsługi zarówno lekarzy jak i personelu niższego. Nigdy nie miałam problemu z umówieniem się do specjalisty nawet w trybie pilnym i to dla mnie jest bardzo ważne. Szkoda tylko, że jest tak wielka różnica między prywatnymi a państwowymi przychodniami.
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 14:12   

Ja tam prawie w ogóle nie korzystam, a jeśli już muszę to idę prywatnie, albo Monika mi załatwia różne rzeczy (ostatnio dałem się przeskanować nowiutkim tomografem cyfrowym).
Przez całe życie należałem do przychodni wojskowej, ale zrobiła się tam straszna lipa i od paru lat zapisani jesteśmy do Medic w Fordonie. Jest to prywatna przychodnia, ale kasę zwraca im NFZ. Fajnie tam jest gdyż całą dobę jest jakiś lekarz pierwszego kontaktu, można umówić się na konkretną godzinę i nie trzeba stać w kolejkach (najwyżej 2 osoby bywały przede mną w kolejce). Jednak to nie to samo co prywatnie - do niektórych specjalistów trzeba czekać jak w innych przychodniach (limity NFZ), ale przynajmniej nie stoi się w kolejce.
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 17:24   

Ja do Intercor'u rownież uczeszczam cyklicznie do kardiologa... no.. ale nie da sie ukryc ze to kosztuje mnie rowne 50 zeta
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 22:36   

Zet napisał/a:
Ja tam prawie w ogóle nie korzystam, a jeśli już muszę to idę prywatnie, albo Monika mi załatwia różne rzeczy (ostatnio dałem się przeskanować nowiutkim tomografem cyfrowym).
To fakt, jeszcze takie możliwości są, że można załatwić jakieś badanie diagnostyczne czy receptę na lek, ale już coraz gorzej i trudniej... coś za coś g:hmm , więc robię to naprawdę dla najbliższych aby nie wyczerpać uprzywilejowania.
A jeżeli chodzi o specjalistów, to raczej chodzę prywatnie... niestety.
_________________
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 23:10   

Monika napisał/a:
...można załatwić jakieś badanie diagnostyczne czy receptę na lek, ale już coraz gorzej i trudniej... coś za coś g:hmm
A co Ty dajesz w zamian tym lekarzom? :614:
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwiecień 2007, 23:22   

Zet napisał/a:
A co Ty dajesz w zamian tym lekarzom? :614:
Chyba lekarkom... bo u nas jest znaczna większość kobiet. W grę wchodzą zależności służbowe... mogę być łagodniejsza na audytach wewnętrznych. ;-)
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Kwiecień 2007, 09:01   

hehehe... reka reke myje.... :-P
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Kwiecień 2007, 10:11   

A ja dostałem taką niby super kartę ubezpieczeniową w pracy. Że mogę latać do pwyratnych przychodni, pokazuję kartę i tyle. Ale jak sprawdziłem co i jak, to się okazało, że te same przychodnie mają kontrakty z nfz'em i to wszystko jest zupełnie nie potrzebne. Więc pewnie u mnie w firmie ktorś wziął w łapę, żeby wydać pieniądze w tej prywatnej ubezpieczlani a pracownikom wiele sie nie zmienilo. To jest POLSKA - FUCK.
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 10:59   Kilka informacji dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych

a to ciekawy artykuł jak i gdzie można prywatnie zadbac o zdrowie.
http://www.money.pl/ubezp...0,0,203610.html
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 11:37   

Ja bym sobie chętnie prywatnie zadbał o zdrowie, tylko wtedy nie chciałbym płacić na ZUS co miesiąc takiej dużej kasy. :klnie:
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13