Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Związek alkoholu i raka piersi
Autor Wiadomość
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 18:06   Związek alkoholu i raka piersi

Artykuł z Onet.pl (http://wiadomosci.onet.pl...0,686,item.html):

Związek alkoholu i raka piersi

Kobiety, które w ciągu weekendu wypijają ilość alkoholu odpowiadającą dwóm butelkom wina, są dwa razy bardziej narażone na raka piersi - wynika z duńskich badań, opublikowanych przez "European Journal of Public Health".


Badania zostały przeprowadzone z udziałem 17 647 pielęgniarek powyżej 44 roku życia. Porównano częstość występowania raka piersi wśród kobiet wypijających tygodniowo 22 do 27 drinków z tymi, które ograniczały się do od 1 do 3 drinków. Drink zdefiniowano jako około 12 gramów alkoholu, co odpowiada mniej więcej butelce piwa lub kieliszkowi wina. Generalnie nie zaleca się więcej niż 14 drinków tygodniowo - co czwarta kobieta z badanej grupy wypijała jednak więcej.

Najwyższe ryzyko raka piersi występowało przy piciu dużych ilości alkoholu w krótkim czasie - na przykład podczas szalonych weekendów, które lubiło 13 procent badanych. O ile każdy dodatkowy drink u kobiet pijących niewiele przez cały tydzień podnosił ryzyko raka o 2 procent, to przy „ostrym piciu” w weekendy każda butelka piwa lub kieliszek wina zwiększały ryzyko o 4 procent.

Zdaniem naukowców wyższe spożycie alkoholu może podnosić poziom estrogenu - hormonu związanego z rozwojem raka piersi.
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 18:32   Re: Związek alkoholu i raka piersi

Cytat:
Zdaniem naukowców wyższe spożycie alkoholu może podnosić poziom estrogenu - hormonu związanego z rozwojem raka piersi.
Spożywanie dużej ilości produktów sojowych również podnosi poziom estrogenów, z jednej strony podwyższa ryzyko zachorowania na raka piersi, a z drugiej znacznie łagodzi dolegliwości związane z menopauzą - no ale do menopauzy to forumowym babkom jeszcze daleko. gD>
_________________
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Maj 2007, 11:45   

No to ja przez ostatni tydzień na Ukrainie przewyższam standartem te piguły. Jak oni tam piją :shock: :-P . Połóweczka to średnio dobry początek. Alku mam dosyć oczywiście na jakiś czas :lol: Musze powrócić do "korzeni" szczególnie, że aż takie niekorzystne działanie ma ten narkotyk. :ganja:
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Maj 2007, 17:36   

Tomas napisał/a:
Alku mam dosyć oczywiście na jakiś czas :lol: Musze powrócić do "korzeni"...
No to się dogadamy, bo ja też mam na razie dosyć alkoholu. :mad:
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12