Forum Bydgoszcz Strona Główna Forum Bydgoszcz
Forum na luzie
;-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
YAMATO - bębniarze z Japonii w Bydgoszczy
Autor Wiadomość
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2007, 10:16   YAMATO - bębniarze z Japonii w Bydgoszczy

Po ogromnych sukcesach i zdobyciu uznania na całym świecie bębniarze Yamato ponownie odwiedzą nasz kraj. 27 maja o godz. 19:00 w Operze Nova zaprezentują nowy program – „SHIN-ON – Rytm serca”.

Zespół słynie ze spektakularnych widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ Yamato – bębniarzy z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane).
YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Przedstawienie, podczas którego bębniarze posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show jakie prezentują absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni 12 godzin wypoczynku aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Niesamowita energia, akrobacje i humor grających wraz z kolorowymi, autentycznymi japońskimi strojami uzupełniają to niezwykłe widowisko.

Grupa, od czasu powstania, w roku 1993, występowała na całym świecie dając juz ponad 1.500 występów. W 1998 r. bębniarze z YAMATO wystąpili na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn „The Scotsman” pisał o nich, że „w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu”.

Jak sami przyznają, najważniejsze dla nich jest przekazanie publiczności ogromnej energii drzemiącej od wieków w „sercach” tradycyjnych bębnów. Podczas każdego show zespół wyczarowuje brzmienia, od których drżą podłogi, sufity i ściany sal koncertowych. Niesamowity nastrój widowiska stwarza także gra świateł i fenomenalne rozstawienie instrumenów, dzięki czemu publiczność doskonale wie, z którego instrumentu wypływa przewodnie i energetyzujące brzmienie. Ten kilkunastoosobowy organizm gra, krzyczy i tańczy pozostawiając niezapomniane wrażenie na zachwyconej publiczności.



...ja tam będę i w poniedziałek podzielę się z Wami wrażeniami...
_________________
Roland
 
 
     
Maćka 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sie 2006
Posty: 1417
Skąd: Toruń/Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2007, 10:30   

Oglądałam kiedyś w tv, ciekawe jak brzmi na żywo :?:
_________________
Magda S.

W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2007, 10:55   Re: YAMATO - bębniarze z Japonii w Bydgoszczy

flyszman napisał/a:
Przedstawienie, podczas którego bębniarze posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem.
No to musi być niezły basik jak gościu zakurwi taką „pałeczką”. :eek:
flyszman napisał/a:
...ja tam będę i w poniedziałek podzielę się z Wami wrażeniami...
Czekamy na relację. :cool:
_________________
 
 
     
Newman 
Bronsky Squad


Wiek: 45
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 2726
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2007, 11:01   

sa jeszcze bilety?
 
 
     
Stawiar 
Stawiar


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1247
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2007, 11:39   

Mam do sprzedania dwa bilety na niedzielę na Yamato, w cenie 50 zł za sztukę. Normalnie jeden bilet kosztuje 130 zł za sztukę. W sprzedaży są 3 ceny: 90,130,170 w zalezności od miejsc, moje są miejsca: rzad 8 miejsce 7i8

w sprawie biletów call: 507093920
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2007, 09:14   

to niesamowite przeżycie...za każde pieniądze warto uczestniczyć w tym widowisku...do teraz dźwięk bębną gra mi w organiźmie...polecam,polecam,polecam
niesympatycznym akcentem jaki zaobserwowałem tuż przed spektaklem to fakt, iz dużo młodych na zewnątrz z tyłu opery paliło trawkę a przeciez na trzeźwo odlot od tych bębnów był niesamowity!

[ Dodano: 28 Maj 2007, 09:19 ]
http://www.youtube.com/watch?v=anFyvudzU1E
_________________
Roland
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2007, 10:40   

flyszman napisał/a:
niesympatycznym akcentem jaki zaobserwowałem tuż przed spektaklem to fakt, iz dużo młodych na zewnątrz z tyłu opery paliło trawkę a przeciez na trzeźwo odlot od tych bębnów był niesamowity!
A co w tym niesympatycznego? Skrzywdzili tym kogoś? :hahaha: Może mieli jakiś nowotwór lub inną chorobę, na którą te ziółka pomagają? :biggrin:
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielu artystów popala...
_________________
 
 
     
Monika 


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Sie 2006
Posty: 1809
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2007, 11:42   

flyszman napisał/a:
niesympatycznym akcentem jaki zaobserwowałem tuż przed spektaklem to fakt, iz dużo młodych na zewnątrz z tyłu opery paliło trawkę a przeciez na trzeźwo odlot od tych bębnów był niesamowity!
Dla nich na pewno był jeszcze bardziej niesamowity! :zjarany:
_________________
 
 
     
kubek 


Wiek: 44
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 271
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Maj 2007, 11:42   

Pewnie mieli grype, albo chore wiezadla skokowe ;-)

[ Dodano: 28 Maj 2007, 11:43 ]
Zet napisał/a:
Może mieli jakiś nowotwór lub inną chorobę, na którą te ziółka pomagają? :biggrin:
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielu artystów popala...
_________________
wykształciuch technikalialny
 
 
     
flyszman 
Roland


Wiek: 45
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 338
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2007, 08:53   

artystów??????????????!!!!!!!!!!!!!! a od kiedy artyści to społeczny autorytet? Jeśli artyści palą by wyczulić swoje zmysły w tworzeniu to tym bardziej ich sztuka wydaje mi się sztuczna i farmakologicznie kreowana...fatalnie :shock:
_________________
Roland
 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 31 Maj 2007, 09:47   Bzdury aż nie chce się odpisywać

flyszman napisał/a:
farmakologicznie kreowana...fatalnie :shock:

Gdyby nie farmakologia to jedna z twoich bliskich osób znacznie krócej by żyła chłopaku więc co ty za bzdury piszesz. Dzięki rozwojowi tej strefy czyli medycynie farmakologicznej ludzie dłużej żyją i są wstanie wyleczyć wiele chorób. Oprócz tego :ganja: to nie farmakologia tylko natura. Te rośliny rosną normalnie na powietrzu w mega ilościach jak tytoń zależy to tylko od kraju i warunków atmosferycznych. Będąc w Hiszpanii podczas wycieczki do Maroka widziałem hektary pól z tym "złym i demonicznym zielskiem" :lol: (zauważam zachowanie niepoczytalnej części społeczeństwa słuchającego radia Ma ryja - oni tez wierzą i robią co im nawinie ktoś przez radio). Poczytaj lepiej trochę o tej roślinie a dowiesz się naprawdę dużo. Znaczy nie czytaj masakrycznej ilości stron negujących :ganja: lecz poczytaj o samej roślinie a dowiesz się skąd i od jakiego czasu towarzyszy ludziom. Nie było jeszcze przypadku zgonu spowodowanego zażywaniem :ganja: więc to też świadczy o braku sztuczności tej rośliny.
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Zet 
Ojciec Dyrektor


Wiek: 43
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 2889
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2007, 09:56   

Od radia co ma ryja to weź się pan odczep! :nonono: Bo inaczej będziemy rozmawiać! :wink:
_________________
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2007, 11:02   

Uderz w stół a nozyce się odezwą...
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Tomas 
Delikwent


Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1741
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2007, 11:08   

Emicha napisał/a:
Uderz w stół a nozyce się odezwą...

Co ma piernik do wiatraka.....
_________________
IM GŁĘBIEJ TYM PRZYJEMNIEJ
 
 
     
Emicha 
Mommy


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 1278
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2007, 11:47   

Jak to co? Wystarczy napisać

flyszman napisał/a:
niesympatycznym akcentem jaki zaobserwowałem tuż przed spektaklem to fakt, iz dużo młodych na zewnątrz z tyłu opery paliło trawkę


a już obrońcy ućiśnionych spieszą z wyjasnieniami i oburzeniem. Kij w mrowisko... innymi słowy...
_________________
http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,95513
babies

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12